Mitä tulee mieleen perheestä jossa on äiti, isä ja kolme lasta
Lapsista 2 ensimmäistä on perheen isän ja äidin yhteisiä biologisia lapsia. Kolmas taas on täysin eri näköinen kuin 2 vanhinta ja hänellä on eri isä. Perhe on normaalin ydinperheen oloinen.
Meillä on tälläinen tilanne. Ihmiset usein katsoo pitkään ja kyselee muttei niin pitkälle että saisi tietää asiasta kaiken. En osaa tulkita millä mielellä katsovat ja kyselevät.
Kommentit (3)
Ai meitä on muitakin:)
En kyllä jaksa olla kiinnostunut katsooko joku jotenkin.
2 vanhinta on tummia, pyöreähköjä, ruskeasilmäisiä ja piirteiltään aivan toistensa näköisiä ja meidän vanhempien näköisiä. Kuopus on vaalea, pitkä, hoikka, piirteet ihan eri näköiset (isänsä näköiset, myös minua on hänessä toki).
Jos se kolmas on aasialaisen tai afrikkalaisen näköinen, niin sitten voivat vilkaista, että ilmeisesti adoptiolapsi. Ehkä eivät muuta.