Softersin...
Kävin kurkkimassa päikkyäsi ja mieleen tuli pari kysymystä. Oletko sinä kommunisti, entä uskotko Jumalaan?
Kommentit (12)
jos on vielä kommunisti, niin tahtoisinpa kovasti jatkaa eilistä keskusteluani (johon hän ei tosin alkanut) hänen kanssaan valintojen tekemisestä ja tekemättä jättämisestä lasten puolesta.
ja tosiaan aiemmin kertoi enemmän, mutta kun hänen muslimituttavat tulivat tänne kyselemään niin sitten vaikeni aivan täysin eikä vastaa enää näihin uskontojuttuihin. Kuulemma ensin oli intialaisen muslimin kanssa naimisissa ja sai tytön. Sen jälkeen ollut kai kahden suomalaisen muslimin kanssa naimisissa ja toisen kanssa on tyttökin.
Jos taas ei halua (yksityisyyteensä vedoten) niin hyväksyn asian täysin. Älkää viitsikö käydä kertomaan toisten asioita, vaikka hän olisi ne joskus täällä kertonutkin.
T. ap
Viimeksi vaaleissa äänestin Vihreitä ja Sosiaalidemokraatteja. Vanhempani ovat kommunisteja, samoin suuri osa ystävistäni. Auttaako tämä vastaus?
Kuten jo aiemmin sanoin, uskontoasiaan vastaan niille, jotka kysymyksen esittävät omalla pärställään galtsussa privana. Ok? (ei ole kukaan vielä kysynyt...)
Meinaatko mennä vielä neljännen kerran?
Sori vaan, mutta sulla ei ole oikeutta sanoa yhtään mitään. Ja kahdesti olen ollut naimisissa, enkä aio enää koskaan mennä. Ok?
että miks sulla on joka kuvassa suu auki?
mistä olet saanut galleriaasi sellaiseisen vertailujutun että ketä julkkista muistuttaa??
Tahtoo myös :)
Hampaista olen sanonut jo aiemmin, että valitettavasti Suomen oikomishoito ei kyennyt kaikkia av-mammoja tyydyttävään tulokseen suuvärkkini osalta.
Ja nyt mä lähden viettämään ihanaa iltaa... rakkaani kanssa. :)
Nauttikaa elämästä!
Luulis kerran kokeneena oppivan jotain. Jos lapset aivät vain ole tuloja varten.
Vierailija - 04.08. 16:33
Miksi pitää paukata heti naimisiin?? Eikö jo ensimmäisen eron jälkeen tule sellaista tunnetta että seuraavaksi mennään naimisiin vasta sitten kun ollaan varmoja että se kestää?
Meinaatko mennä vielä neljännen kerran?
kirjoittanut, että on ollut muslimi jo kymmenisen vuotta. Tuntuu häpeilevän asiaa, kun ei ikinä sitä enää kommentoi täällä. Ollut 26 ikävuodesta huolimatta jo 3 kertaa naimisissa.