Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Alkaako vuoto aina keltarauhashormonikuurin jälkeen? -ov-

Vierailija
14.08.2006 |

Elikkä...



Olen syönyt keltaraushormia vuodon tasoittumiseksi. Sillä vuotoa on tullut epäsäännöllisesti ja aika usein.



Olen syönyt proveraa kp 15-24 aikana. Vuoto alkoi viimeksi noin kp 20 ja söin kuurin loppuun normaalisti. Nyt sitten ei uutta vuotoa ole alkanut kuurin loppumisen jälkeen. Eli siis laskenko uuden kierron kp:stä 20= 1 kp uudessa kierrossa??



Toivottavasti joku sai selvää ja osaa vastata. Eli ihmettelen miksi vuoto alkoi kesken kuurin ja oliko se norm kuukautiset vai jotain välivuotoa?? Ja voiko niin olla ettei vuotoa siis enää tulekaan kuurin loppumisen jälkeen.



Vastauksista ikikiitollinen...



Lämmintä syksyn alkua kaikille!



Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
14.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

tuo että menkat viimeks alkoi kesken kuurin viittaa hieman siihen että olis liian pieni annos.



tee raskaustesti ja jos negaa niin soita lekurille ja kysy miten ton kuurin kanssa.



ja jos plussaa niin voi varmaan onnitella.

Vierailija
2/2 |
14.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta olen palstaillessa lukenut, että joskus vuoto voi alkaa heti ensimmäisistä tableteista, jolloin kp1 todellakin ois vuodon alkamispäivä. Toisaalta vuoto voi alkaa uudestaankin sitten kuurin loputtua...Soittaisin terkkarille jos oisin sinä, sitten ainakin saat selvyyden milloin otat seuraavan tabletin, siis mistä aletaan laskea kp1.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi neljä yksi