Naapureille Joulukortteja?
Oletteko vieneet/antaneet naapureille kortteja? Ollaan vasta rakennettu ja kontaktit naapureihin ovat olleet varsin negatiivisia! Johtuneet työmaastamme, uskoisin. Mutta onki kortti jouluna hyvä vai huono veto?
Kommentit (5)
Minut ja puolisoni on kasvatettu siihen että naapureita tervehditään ohi mennessä. Puolet rivitalonaapureista kuitenkin kävelee ohi vilkaisematta vaikka heitä tervehtisi.
Viime vuonna lapset laittoivat naapureissa asuville ystävilleen (aika monelle, naapurustossa paljon lapsia). Muuten emme laittaneet naapureille eikä naapurit meille.
Haluaisin kyllä muistaa kaupunkilaisnaapureitamme, koska maallakin tehdään niin, mutta kaikki ovat vielä melko outoja ja todella pääsemme muuttamaan vasta hiukan ennnen joulua... En ole varma tietävätkö he edes nimiämme kaikki.
Mikä työmaassanne oli muuten vihastuttavaa? :)
ja annamme kortit lähinaapureille, joiden kanssa olemme tekemisissä mm. jokakesäisissä pihakekkereissä. Uusille naapureille olen saattanut viedä vaikka konvehtirasian - siis toivottanut uuden asukkaan tervetulleeksi naapuriksemme.
naapureiden postilaatikkoon.