Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kampaamo hki/tre afrohiuksille??

16.02.2008 |

Minulla on 7-vuotias suomi-nigeria tyttö, jolla erittäin paksut ja kiharat hiukset. Tietäisikö kukaan hyvää kampaamoa Tampereella tai Helsingissä, jossa osataan leikata, letittää yms??

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
05.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta kerran kysyin eraalta naiselta kun olimme samassa odotus huoneessa voisiko han opettaa minua letittamaan silloin reilun 1v. tyttoni hiuksia.. (itsella hanella oli upeasti letitetyt lisakkeet) niimpa kavimme hanen kotonaan jossa han letitti tyttoni hiukset kauniisti. Sittemmin olen opetellut letittamaan itse. Tammelan torin vieressa on joku etno ruoka kauppa jossa myydaan afro hius tuotteita (myos lasten selvitys suihketta!)Yleensa letitan heti pesun jalkeen niin hiukset pysyvat siistina.

Vierailija
2/7 |
10.04.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuolla Tammelan torin laidalla olen vieraillutkin. Hervannassa on toinen putiikki, missä on ihan hyvin hiustuotteita, ei tosin toivomiani tuotteita lapsille (Beautiful beginnings). Kampaaja on edelleen hakusessa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
18.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kävin Hakaniemessä, lähempänä sörnäisitä Hämeentiellä leikkuuttaa lapsieni hiuksia ja en suosittele sitä kampaamoa look salon tais olla nimi. Vaan suosittelen Sörnäisten metroaseman vieres on s-market ja siit ku lähtee kävelemään aukion poikki pienelle sivukadulle vähä alamäkeä, ni siel on hyvä afrikkalainen kampaamo. Ei ylitetä sitä isoa katua mis kulkee ratikat vaan samal puolella ku s-market. Tulipa sekava selitys näin myöhään.

Lasten hiuksia on muuten helppo leikata itsekin.

Vierailija
4/7 |
31.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minkäkin haluaisin tietää, missä Tampereella olisi afrohiusta tuntevia kampaajia. Hervannassa? Lähinnä letitystä kaipailisin tytölle. Onko kellään vinkkiä?

Vierailija
5/7 |
16.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

ehkä kannaisi opetella itse letittämään likan hiukset..? Säästäisit piiiiiitkän pennin pidemmän päälle. Leikata ne nyt voi missä vaan.



Terv. mamitsu

Vierailija
6/7 |
19.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

..on iso liuta kampaamoja, joissa osataan käsitellä afrohiuksia. (Siis Helsingissä). Löytyy ihan Googlettamallakin..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
19.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

on sellainen paikka kuin Express Coiffure, jossa ainakin mun Kongolainen ystäväni käy suoristamassa afroaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi seitsemän viisi