Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Helppo alku sopii kyllä minulle

18.01.2007 |

Minä enimmäkseen nautiskelen siitä, ettei ole samoja oireita kuin ekalla kertaa: hirveä väsymys ja kylmä. Nyt maistuu ruoka ihan liiankin hyvin, mehut maistuu jumalaiselle ja pari viikkoa sitten ollut paha olo on ollut poissa jo hyvän aikaa. Tietenkin mietin välillä, että onko siellä edes ketään, mutta koska sydän löi 7+4 ja lääkäri sanoi, että kaikki näyttää hyvältä, niin onneksi olen osannut suhtautua tähän siten, että en voi sitten mitään kuitenkaan, jos menee kesken ja murehdin sitä sitten.



No, tilanteita on monenlaisia ja tiedän, ettei millään voi kaikille olla näin simppeliä. Ei ole tarkoitus olla siis ylimielinen, anteeksi jos annoin sellaisen mielikuvan.



Jonkun mielestä tällaiset kommentit voi olla varmaan yhtä ärsyttäviä kuin minulle oli ne ohjeet, joita annettiin sieltä ja täältä, kun olin yrittänyt saada 4 kuukauden ajan tytärtä nukkumaan yöt päivien sijaan. Jessus teki mieli vetää nenään jokaista joka neuvoi, koska olin yrittänyt KAIKKEA ja aivan rikki.



Mies haluaa olla mukana ultrassa. Huomaan, että raskaus on jotenkin tehnyt suhteestamme taas vakaamman. Ei tule ainakaan mieleenkään kyseenalaistaa ollaanko yhdessä, kuten meillä on ikävä kyllä pahimpina aikoina ollut tapana tehdä.



Pinja ja PumPum 9+0

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla