Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko kokemuksia Bambi-riippukehdosta tai

18.07.2007 |

Amazonas Koala-riippumatosta? Ajattelin hankkia kolmannelle lapselle kun 2 ensimmäistä eivät ole nukkuneet lainkaa pinnasängyssä. Tätä olisi helpompi siirrellä.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
24.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

bambi. Kokemusta ei siis ole vielä ja käyttäjänkin pitäisi syntyä vasta kuuden viikon päästä.

Meillä on tarkoitus laittaa bambi kattoon roikkumaan. Esikoisen kanssa kokeiltiin terassin parrussa. Viihtyi kolmivuotiaskin siinä. Juuri ja juuri sai valjaat kiinni. Toki vähän liian lyhyt kolmivuotiaalle ja eipä häntä siihen uskaltaisi nukkumaan jättää, kun pyöriskelee kuitenkin paljon.

Me mietittiin bambin ja Leanderin kehdon välillä. Periaate sängyissä tietty erilainen, kun Leander on " oikea" sänky. Sen mitat olivat pienemmät eli mitta vain 80cm ja hinta kolminkertainen bambiin verrattuna, joten siksi valittiin bambi.

Kuvissa bambi vaikuttaa paljon syvemmältä kuin mitä se ainakin tällä hetkellä on. En tiedä sitten venyykö kangas käytössä.

Bambi olisi hyvin helppo tehdä itsekin... Ainakin kattokiinnityksellä. Eikä tarvikkeet maksaisi paljon. Toki aidosta bambista saa varmaan aika hyvän hinnan käytettynä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kaksi yksi