Pelkään että olen jotenkin ihastunut ystävääni... mitä teen?
En tiennyt että mulla tällaisia tuntemuksia voisi ollakaan!
Kommentit (22)
pettämisestä on omakohtaisia kokemuksia kuule vaikka muille jakaa. Ja vaikeuksia tulee. Myös bisseilystä omakohtaisia kokemuksia kyllä, lieviä. Sanoisin että siitä vaan jos olisit vapaa. Paitsi että pitäsi käydä tuuri että ystäväskin tuntisi samoin.
Enkä ole edes varma haluaisinko kuitenkaan muuta kuin mielikuvissa! Mutta mistä tosiaan voisin tietää onko kaveri samoilla linjoilla? Kerro sä, kun sulla kokemusta. Mistä tunnistan?
ap
jos menet ystävääsi lähentelemään! -2
En sentään aio itseäni tehdä naurunalaiseksi. Tilanteet tulee jos ovat tullakseen...
ap
Vierailija:
jos menet ystävääsi lähentelemään! -2
ei ap
allerginen pettämiselle että en halua neuvoa sulle mitään vinkkejä miten voit tuota pahetta harjoittaa! -2 *kiillottaa sädekehäänsä*
Mut ihan totta, anna jotain vinkkejä mistä voisi vetää johtopäätöksiä onko kaveri bi vai ei??! Tuskin yhtään mitään koskaan tapahtuu. Ja tositilanteessa voisi olla puput pöksyissä ;)
ap
Itseäni ovat lähennelleet jotkut ystäväni, olen kai niin ihana! :) Eli siitä olen päätellyt, että ovat bi-suuntautuneita. Tai sitten vain nuoruuden hakeminen kyseessä, ja humalatila. -2
Tapauksia on siis kaksi ja toisessa tunsin ystävyyttä kaveriani kohtaan ja toisessa oli ihastumista mukana. Selvinpäin nämä olivat ihan normaallisti, paitsi tietenkin oltiin tekemisissä koska oltiin kavereita.
Paljastaako siis katse mitään?
ap
ja olihan vielä kolmaskin, jonka kanssa tunsimme syvää sielujen sympatiaa. Kerran vain hairahduimme jotain kokeilemaan, mutta sen jälkeen olemme jatkaneet ystävyyttä. -2
Sillä on mies, niinkuin on mullakin... en usko että hän on varsinaisesti bi, enhän mäkään oo, mutta jonkinlainen viehätys on kyllä molemmin puolista, kyllä se katseista huomaa.
Hitto että sillä on ihanan näköiset rinnat *huokaus*
ovat ainakin katselleet toisia naisia hyvin tarkkaan, mutta niinhän naiset yleensä, ainakin arvostelumielessä. Ai niin, ja tuo yksi sanoi minua joskus jonkun julkkiksen näköiseksi (joka oli mielestään siis kaunis).
miten voisit viestittää... en ole itse koskaan viestittänyt. Paitsi kännissä vastannut siis toisten aloitteisiin. -2
kumpikin naisia? Vapaita vai varatuja?