Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kenelläkään samanlaista tilannetta??

14.11.2005 |

Hei!

Olen 22 vuotias nainen, menimme mieheni kansa kesällä naimisiin ja yhteistä taivalta tulee jouluna täyteen jo 6vuotta!! Nyt olemme siis onnellisesti aviossa ja oma asuntokin on rakentumassa Keravalle. Ja NYT on minun vauvakuumeeni noussut aivan uusille ulottuvuuksille. Tuntuu, että nyt olisi jo aika. Pitkään olen lasta halunnut, mutta mies on aina ollut vastaan. Ja on edelleen.



Miten minä saan tuon körilään suostumaan? Haluaisin lapsen ennen 25vuotta jos vain Luoja suo. Olen uudessa työpaikassa ja koeaika jatkuu joulukuun loppuun, ajattelin jos sitä sitten vuoden alusta voisi rueta kunnolla kuumeilemaan? Mies vaan sanoo, että haluaa nyt nauttia omasta uudesta asunnosta ja tästä hyvästä tilanteesta parisuhteessa. En millään malttaisi odotaa!!



Vastatkaa.. onko ketään jolla sama tilanne?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
14.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset


[color=darkgreen]Otan osaa tilanteeseesi =o(

Itse myös kuumeilen yksin, vaikkakin mies on antanut yritykselle aikataulun. Pinoudun tuolla PUOLUKOISSA, se on ryhmä vauvakuumeisille, jotka eivät ole vielä saaneet körilästään suostumaan. Meitä on siellä moneen lähtöön, on niitä jotka ovat jo saaneet miehen suostumaan, niitä jotka ovat saaneet mieheltä aikataulun ja niitä joilla mies ei ole vielä sanonut edes aikataulua. Meitä kaikkia yhdistää tuo yksinkuumeilu. Tule sinne tutustumaan, sieltä pitäisi löytyä kohtalotovereita... ;o)



Tänään Puolukat löytyy otsikon PUOLUKOIDEN MAANANTAI- alta.

Vierailija
2/2 |
14.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuten tuossa jo tulikin esiin, niin onhan teitä täällä enemmänkin yksin kuumeilijoita.



Luulisi, ettei mikään painostus ja taivuttelu toimi. Miehet kuitenkin ajattelee sitä asiaa niin järjellä, ettei sitä paljon pysty hetkauttamaan. Ei paljon muu kuin aika. Hyvinkin mahdollista, että kevättalvella miehesi ajattelee aivan eri tavalla. Siitäkin voi olla hyvä lähteä, että asiasta voi jutustella ja ajatuksen tasolla vauvakuumeilla jo, vaikka omaa vauvaa ei vielä aletakaan tehdä. Siitä ei sitten ole pitkä matka päätökseen. Ja meneehän siihen vauvan tuloonkin siitä päätöksestä vielä piiiitkä aika :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla