Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

apua! Vaikuttaako luget ja clomit raskaustestin tulokseen?

05.06.2006 |

Voivatko ne aiheuttaa plussaviivat testiin jos ei ole raskaana?

Kommentit (9)

Vierailija
1/9 |
05.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

kumpikaan ei tee vääriä plussia.



tervetuloa odotuspuolelle! :-)

Vierailija
2/9 |
05.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

En vain ymmärrä, miten testi voi jo näyttää haalean plussan jos ja kun ovis oli edellis sunnuntaina tai maanantaina. Voiko näyttää jo todella plussaa näin aikasin??

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/9 |
05.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

siis irrotuspiikki voi näkyä testissä valeplussana mutta ei clomit eikä luget. Et kuitenkaan ole pregnyliä/vastaavaa käyttänyt?



kiinnittyminen tapaahtuu noin 5-6pv oviksen jälkeen ja silloin alkaa erittyä istukkahormonia. herkät testit näyttää raskautta jo viikko oviksesta.



nyt jäitä hattuun ja odottele vielä se viikko että kiinnittyykö kunnolla. Noin aikasin ei yleensä kannata testata ettei tule pettymyksiä; iso osa hedelmöittyneistä ja kiinnittymistä yrittävistä menee kuitenkin vielä kesken.



Mutta ainakin tämä on todella positiivinen merkki siitä että joko ihan oikeasti tämä alkanut raskausyritys kestää tai vähintään sitä että jos menkat alkaakin niin sulle noi lääkkeet tepsii ja on vain ajan kysymys kun se onnistuu!



mutta jäitä hattuun ja tsemppiä odotteluun!

Vierailija
4/9 |
05.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Clomeja ja lugeja tosiaan olen tässä kierrossa syönyt. Mietin vaan että eikö se pitäis olla jo kiinnittynyt jos keran HCG-hormonia erittyy, siitähän testi kertoo siis että HCG-hormonia on ja eihän sitä kai ala erittyä ennen kuin on istukalla jotain työtä?? Vai olenko ymmärtänyt värin? Halaus sinulle!

Vierailija
5/9 |
05.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

että kyllä siellä jotain istukkaa kehitellään. ;-)



Mutta aikamoinen piinapenkki sulla on nyt viikkoa odotella. Suojelusta matkalle ja tiukkaa tarraamista kertaheitolla!



Vierailija
6/9 |
05.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikä tilanne itselläsi on " vauva-asioissa?" Kaikkea hyvää sinulle!

Toivotaan että tämä yritys pysyy matkassa... Kädet ristiin..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/9 |
05.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

eli kaikennäköistä ongelmaa on ollut ja siksi olen tietoa vuosien kuluessa kahlannut paljon.. eli 6keskenmenoa (joita tutkittu lapsettomuus- ja hormonipolilla), 2 lasta ja nyt kolmas tulossa rv 17+



Eiköhän me tuolla odotuspuolella törmäillä :-)



Vierailija
8/9 |
05.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

me täällä ollaan esikoista toivottu toista vuotta. Katsotaan nyt miten käy....

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/9 |
05.06.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihanaa huomata miten innoissasi olet :) Voin silmissäni nähdä sinut siellä pyörimässä ja ihmettelemässä koko asiaa :D



Totta tosiaan on, etteivät kumpainenkaan; clomit taikka Luget voi näyttää plussaa eli SINÄ OLET RASKAANA :) Eikös olekin upeeta...?!!



Millä testillä testasit, taisi olla aika herkkä laatuaan ja nehän näyttävät kyllä sitten jo hyvin hyvin varhaisessa vaiheessa alkaneen raskauden.



Älä nyt kuitenkaan sorru testailemaan siellä joka päivä (vai joko kävit apteekin ostamassa tyhjäksi?) vaan odottele nyt sinne saakka, kun menkkojesi olisi kuulunut alkaa :) Silloin HCG:tä on jo sen verran, että testitkin näyttävät vahvempaa plussaa..



Oikein Paljon Onnea !!



Toivottelee: Je_Ni 23+1 (jolla myöskin pitkä historia hoitoja takana ja silti luomuvauva masussa, ihka ensimmäinen elämäni plussa!)