Mihin voisin mennä pariks päivää tai viikoks
Mies on alkoholisti ja en jaksa katsoa sitä enää. Ystäviä ja sukulaisia ei sellasia ole joita kehtais vaivata. Hotelli tms. ei käy koska ne on kallita ja mun pitää vuokra maksaa tästä asunnosta. Kaukanakaan ei vois olla koska mun pitää töissä käydä ja tätäkin kämppää pitäs käydä välillä kattomassa että pysyy kunnossa. Hermo menee.
Kommentit (8)
Ei se lähe hoitoon ja ei mikään puhe tehoakkaan enää. ap.
Työpaikan sosiaalitila?
Rautatieaseman vessa?
helpottais jonkun verran, jos kertoisit edes, mikä paikkakunta. Mut oikeasti sun kannattais irtisanoa vuokra-asuntosi, jolloin miehenkin on pakko lähteä sieltä, ja vuokrata itsellesi (vain itsellesi) uusi, jonne et alkuunkaan päästä miestä.
Vuokraa jostaain solusta huone kk tai nyt ois kyl sopiva hetki vaivata niitä lähimpiäkin, sä tarviit juttuseuraa. Missäpäin suomea asut?
Pisyä ukkos hoitoon.