Vietättekö oikeasti aikaa miehen kainalossa?
Kommentit (16)
En tiedä. Mitä siellä oikein tehdään?
Mikä siinä on outoa? Musta se on ihanaa!
Haluaisin ja kaipaisin sitä mutta ei. Mies kokee kiusallisena ja outona sen jos kyhnään vieressä, emme osaa asettautua sellaiseen asentoon ettei joku painaisi tai olisi muuten hankala olla. Tai tulee kuuma tai jotain muuta.
Onnistuu meiltä vain aamuyön tunteina kun peruutan nukkuvan miehen syliin lusikkaan ja hän kietaisee käden ympärilleni unissaan.
En todellakaan. Istutaan kyllä samalla sohvalla kun katsotaan leffaa, mutta yleensä se sipsikulho on kyllä meidän välissä :D Mutta me ei kyllä muutenkaan olla kiinni toisissamme koskaan. Ei halailla tai pussailla tai mitään semmosta.
Vietän joka ilta telkkaria katsoessa. Saattaa mennä monta tuntiakin siellä kainalossa ;)
kivointa on kun mies koppasee ohi kulkiessa kainaloon sohvalle. nykyään ei oikein ehdi eikä ole mielessäkään kun vauva vie mun aivosolut...
Seurusteluaikoina vietin, mutta niistä ajoista on jo 15 vuotta. Ne ajat ovat siis kaukana takana ja mieheni kanssa ei siihen aikaan ole enää paluuta. Ehkä joskus pääsen johonkin toiseen kainaloon, näin toivon. N40
Kyllä me edelleen halataan ja pussataan päivittäin, enempi muuttunut siitä kylki kyljessä nuhjaamisesta sellaseksi kosketetaan toista ohiimennen hellittelyksi. Silleen kun mies vaikka tekee voileipää, kiedon toisen käden ympäri ja painan posken hetkeksi selkään. Tai kun kävellään eteisessä eri suuntiin, sormet koskettaa ja pidetään "kädestä" sen parin askeleen verran.
Vasta 15v yhdessä ja yli 4-kymppisiä ollaan.
nytkin olen kainalossa :) mies nukkuu ja mä selaan nettiä puhelimella. yhessä oltu 4 vuotta.
Joka päivä, yhdessä oltu 23 vuotta.
Päivittäin. Nukahdankin joka ilta miehen kainaloon.
Onko teillä ero suunnitelmissa vai aiotko pettää, kun toivot pääseväsi johonkin toiseen kainaloon?
[quote author="Vierailija" time="07.09.2014 klo 09:48"]
Seurusteluaikoina vietin, mutta niistä ajoista on jo 15 vuotta. Ne ajat ovat siis kaukana takana ja mieheni kanssa ei siihen aikaan ole enää paluuta. Ehkä joskus pääsen johonkin toiseen kainaloon, näin toivon. N40
[/quote]
Miksi se on sun mielestä outoa?