Tää mammat vs. velat kinastelu alkaa jo huvittaa...
Sama kun väittelisitte aiheesta, kumpi oli ensin, muna vai kana?
Saa nähdä, kumpi osapuoli tajuaa lopettaa ensin..
Kommentit (15)
Alan jo tuntea enemmän myötähäpeää kuin huvittuneisuutta.
Jaa no minä olen välillä kirjoittanut lapsellisena ja välillä lapsettomana. Tällaista se on av:llä.
Provoo provon perään, älkää nyt kaikkea uskoko, jos mitään.
Se on se yksi mamupatja mielisairas, joka kirjoittelee niitä vela-juttuja.
Vähän vaihtelua wt-jankkaamiseen, rakkaat mammat <3
Itse ajattelin ihan samaa juuri. Mitä se on kummaltakaan pois? Jos toinen on onnellisempi lapsettomana kuin lapsellisena, niin mitä sitten? Tai toisin päin. Kukin tehköön niinkun lystää.
Ja loppua ei näy niin kauan kun lapsettomat eivät voi myöntää, että JOIDENKIN äitien elämä voi olla onnellista ja hyvää eikä äidit voi myöntää, että JOIDENKIN lapsettomien elämä on hyvää ja onnellista.
[quote author="Vierailija" time="13.07.2014 klo 01:03"]
Ja loppua ei näy niin kauan kun lapsettomat eivät voi myöntää, että JOIDENKIN äitien elämä voi olla onnellista ja hyvää eikä äidit voi myöntää, että JOIDENKIN lapsettomien elämä on hyvää ja onnellista.
[/quote]
Paitsi että jättäisin pois tuon JOIDENKIN. No, ehkä JOTKUT saavat sisältöä elämäänsä vain kyseenalaistamalla toisten valintoja.
[quote author="Vierailija" time="13.07.2014 klo 00:54"]
Se on se yksi mamupatja mielisairas, joka kirjoittelee niitä vela-juttuja.
[/quote]
Juu totta, se jolla on itsellään ainakin 5 lasta ja kaikilla eri isät
Mä oon selkeästi ollut liian kauan pois AV-palstalta, kun en enää tajua.
Suomentaisko joku;
Vela?
Vela = vapaaehtoisesti lapseton. Todellisuudessa maho, joka ei halua myöntää asiaa. On muka hienompaa olla vela, hahhaa :D
Mä en jaksa edes seurata, kun arvasin että se on jonkun muutaman ihmisen juttu koko riita. Sitä jos rupeaa seuraamaan ja kuvittelemaan että siinä puhuu nyt lähes kaikki äidit ja velat, niin saattaa hieman alkaa alitajuisesti kehitellä vihaa jompaa kumpaa ihmisryhmää kohtaan. (sanon siksi että jompaa kumpaa, kun en kuuluu vielä kumpaankaan ryhmään)
[quote author="Vierailija" time="13.07.2014 klo 06:42"]
Vela = vapaaehtoisesti lapseton. Todellisuudessa maho, joka ei halua myöntää asiaa. On muka hienompaa olla vela, hahhaa :D
[/quote]
Voiko tällaisia kommentilla viljelevällä olla omia lapsia? Todennäköisesti ei, vaan kyse on joku Ylilaudalta karannut kesälomajonne.
Kuitenkin säkin, Ap, teit ihan oman aloituksen aiheesta.
Joo, pari tyyppiä kummaltakin puolelta on vetäissyt hernepussin nenäänsä ja koettaa mustamaalata vastapuolta tekemällä näiden nimissä mitä ihmeellisimpiä ketjuja. Velana oleminen on ehanaaaaaa ja Lapseton nainen ei ole oikea nainen ym ym. Sitten ilmeisesti nautiskellaan, kun ketjut täyttyy alapeukutuksista ja kiivaista vastaväitteistä, jotka hivelevät omaa kolhiintunutta itsetuntoa.