Rikkaiden salaisuudet
Onko rikkailla salaisuuksia enemmän kuin muilla ihmisillä? Käytetäänkö esimerkiksi seuralaisten (huorien) palveluksia enemmän puolin ja toisin? Huumeita?
Kommentit (3)
Tarkoitin tunnetusti rikkaita, esimerkiksi Shcumacherin tapaisia tyyppejä, joiden omaisuus on satoja miljoonia euroja. Näinköhän on uskollinen vaimolleen?
[quote author="Vierailija" time="16.11.2013 klo 23:15"]
Tarkoitin tunnetusti rikkaita, esimerkiksi Shcumacherin tapaisia tyyppejä, joiden omaisuus on satoja miljoonia euroja. Näinköhän on uskollinen vaimolleen?
[/quote]
Eiköhän nekin ole yksilöitä ja persoonia kuten muutkin. Niin köyhissä kuin rikkaissa löytyy niitä, jotka ovat uskollisia vaimolleen eivätkä muuta edes kaipaa, kuin niitä jotka pettää. Rikkaan pettäminen toki tulee todennäköisemmin julki paparazzien tms toiminnan kautta.
Minä ja mieheni ollaan rikkaita, ja nimenomaan se on meidän salaisuus. Ei ole kerrottu kenellekään, että ollaan rikkaita. Rikkaus on ripoteltu parin lasten nimiin kootun rahaston kautta, loput sijoiteltu sijoitusyhtiön- ja kiinteistöyhtiön kautta sinne tänne. Ihan käydään normaalisti töissä ja ehkä vähän joissakin asioissa luksus pyrkii näkyviin, mutta muuten on pidetty asia salassa. Ollaan tultu siihen tulokseen, ettei missään nimessä kannata kertoa rikkaudestamme kenellekään - menetämme kaikki ystävät todennäköisesti ja avun ruinaaminen ei taas lopu koskaan ainakaan meidän sukulaisten taholta. Näin on parempi, en väitä että tää olis hyvä kaikille, mutta meidän tapauksessa on parasta.