käytätkö urheilurintsikoita muuten kuin urheillessa?
Kommentit (10)
Joo käytän töissäkin joskus. Mulla on yhdet tosi hyvät Championin urheiluliivit, joissa on saumattomat kupit ja leveät olkaimet. Käytän niitä, koska ne saavat rintani näyttämään pienemmiltä (75D) ja hyvänmallisilta ja ovat muutenkin mukavat. Noita en käytä ollenkaan urheillessa, vaan urheilua varten on Shock Absorberit.
Pihahommissa joskus käytän: lumitöissä, ruohonleikkuussa ja semmoisessa jossa voi hiki tulla.
Kyllä käytän. Melkein aina itse asiassa, jos muuten asu sen sallii.
Urheilurintsikat ovat mukavat.
Miksipä ei ?
Ja näin hellepäivänä mitkään pitsikirjailut ja kaarituet eivät tule kysymykseenkään.
Lisäksi tissit ovat liian isot että jättäisin liivit kokonaan pois.
Käytän vain urheilurintsikoita. Erityisissä tilaisuuksissa sitten jotain muuta asuun sopivaa.
Mulla töissä tarttuu todella paha haju vaatteisiin alusvaatteita myöten ja ne pitää pestä 60 asteessa koneessa, jotta puhdistuvat kunnolla. Töistä tultua menen suoraan suihkuu, enkä sen jälkeen jaksa enää pukea mitään rintsikoita vaan olen illan ja yön ilman.
Pidän tosi harvoin muita kuin urheilutoppeja. Olen lauta ja muutama vuosi sitten kyllästyin siihen, että kaikissa rintaliiveissä oli täytteitä... mielummin rehellisesti lauta kuin feikisti tissevä.
Varmaan tulee niitä käytettyä useammin, kuin normaali rintsikoita, koska pidän niitä töissä olessa (olen liikunnanojaaja). Tykkään käyttää niitä myös kotona, koti- ja pihatöitä tehdessä.
[quote author="Vierailija" time="05.08.2013 klo 19:36"]
mielummin rehellisesti lauta kuin feikisti tissevä.
[/quote] Tuo oli hienosti sanottu! :)
Käytän töissä. Työssäni liikun ja teen kaikkea monipuolisesti monta tuntia päivässä ja silloin parempi on pitää kunnon rintsikoita.