Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Neulesetti pikkuvauvalle.

Vierailija
20.11.2013 |

Millainen on hyvä? Voiko neulesettiä ylipäätään käyttää ja mitä sen tulisi sisältää? Paras koko ja väri?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
20.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kesävauvalle aika turha mutta muihin vuodenaikoihin syntyvälle ihana. Lahjaksiko teet? Itse olen omille lapsille kutonut villahaalareita, villatakki ja -housut yhdistelmiä, sukkia, lapasia ja pipoja, ennen syntymää n kokoa 60 niin menee vähän pidempään

Vierailija
2/3 |
20.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Haalari on ehkä paras. Yksinkertainen pukea ja riisua, lämmin ja mukava. Kudo vauvalangasta niin ei kutita. Jalkaterät olisi hyvä olla ja vaikka huppu jos löydät hyvän ohjeen. Ohjeita voisi löytyä vaikka http://www.garnstudio.com/lang/fi/kategori_oversikt.php.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
20.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä taas tykkäisin huputtomasta villahaalarista, jossa olisi nappikiinnitys. Huppua voi olla hankala asetella, ulkonahan on kuitenkin kypärälakki ja talvihattu. Vetoketju taas painaa helposti pikkuvauvan kaulaa. Ei tarvitsisi olla jalkaterällinen, niin ei menisi niin nopsaan pieneksi. erilliset villasukat olisivat ihanat.

Oli millainen oli, olisin tosi otettu itsetehdystä neulelahjasta!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi seitsemän kolme