Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Sinä joka vihasit eksäsi uutta

Vierailija
14.11.2012 |

... ehkä koska tulit väärin kohdelluksi, petetyksi tai muuten. Missä vaiheessa pääsit asiasta yli? Päästitkö vihasta irti? Mikä ajatus auttoi?



En hae tähän nyt vastauksia niiltä jotka eivät ole vihaa kokeneet tai hautoneet mielessään jonkinlaista kostoa.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
14.11.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kauheaa vastakkainasettelua ja provoamista vain? Vai kuvittelenko vain?

Vierailija
2/4 |
28.11.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vihasin aikani, kunnes tajusin, että sekin vihaa minua - eli on minusta mustasukkainen! Aloin näyttämään hyvältä aina kohdatessamme, laihdutin viljattomalla dieetillä muutaman kilon. Hymyilin kun tavattiin. Ja se vapautti minut! Huomasin, ett hymyily vapautti mut muutenkin ajattelemaan elmästä erilailla. En jaksanut enää vatvoa menneessä vaan nautin sinkkuudestani, tiesinhän mitkä ongelmat tuollakin pariskunnalla on edessä, ottihan tuo nainen mun jätteet itelleen. :D Alussa mies onkin mukava, mutta totuuden nimissä - eihän se ees koskaan siivonnut tai tehnyt ruokaa, se tarvii siihen aina naisen, viis rakkaudesta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
28.11.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kauheaa vastakkainasettelua ja provoamista vain? Vai kuvittelenko vain?

kaavaan: ei meidän lapsi ainakaan ja en minä ainakaan ja oletko wt.

Keksisivät edes jotain uutta.

Mutta kysymykseen. Lopetin inhoamisen heti kun tajusin, että olipa onni, että otti multa sen paskamiehen. Muuten en olisi siitä eroon päässyt.

Vierailija
4/4 |
28.11.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

en tainnut ikinä kunnolla päästä siitä vihan tunteesta eroon, toisen kohdalla olo olikin jo vahingoniloinen aika alusta alkaen.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme seitsemän