G: Monetko alushousut omistat?
Tuli vain mieleen tuosta toisesta ketjusta ja siitä, että jotkut vaihtavat housuja monta kertaa päivässä.
Minulla on siis varmaan liian vähän housuja ja jos vaihtaisin 2-3 kertaa päivässä, pitäisi pestä niitä välillä nyrkkipyykissä.
Kommentit (19)
vaihtavansa alushousut kerran viikossa omistaa sit varmaankin kahdet pikkuhousut :D
toiset pesussa ja toiset jalassa
vähän yli 60.Hankittuani ihanan rakastajan lisääntyi seksikkäät pikkaritkin kaapissa.
pikku pitsiunelmatkin ja stringit. Arkikäytössä on kuitenkin vain ehkä 20-30 kappaletta eli ne mukavat Sloggit, muita pidän silloin tällöin miehen mieliksi.
Mulla taitaa olla vain kymmenisen, olen niin hirveän ronkeli, millaiset kelpaavat minulle:-)
Oli muuten aivan pakko laskea! :D Mulla on 8 miesten boxerit, joita siis pääsääntöisesti käytän, kolmet "normialushousut" ja yhdet stringit.
Vaihdan päivittäin alushousut.
ei enää niin paljon kun on ollut joskus. :) Mut en mä silti vaihda montaa kertaa päivässä. Illalla otan suihkuun/pesulle mennessä pois jalasta, nukun yön alasti ja aamulla puhtaat jalkaan.
Ja löytyy eri tilanteisiin sopivia, jos tiedätte mitä tarkoitan.
Tein nimittäin juuri viime viikolla suuren alushousumullistuksen. Heitin kaikki vanhat menemään ja ostin 14 paria uusia alushousuja. Kyllästyin niihin venyneisiin, värjääntyneisiin, nukkaantuneisiin alkkareihin, joista kuminauhat on puoliksi rikki. Enpä muista, koska viimeksi olisin uusinut alusvaateosastoni yhtä perusteellisesti. Saman tein muuten sukillekin.
Vaihdan 1-2 kertaa päivässä (2 kertaa ainakin silloin, jos käyn urheilemassa). Pyykkiä meillä pestään 2-3 kertaa viikossa.
tai hieman alle. Tavoitteena on kerätä kolmeksi viikoksi riittävä varasto.
Tarkkaa määrää en tiedä, mutta kyllä niitä yli 50 on
20 paria, toiset hienompia ja toiset vähän kuluneempia. Käytän niistä yleensä vaan niitä parempia, loput on hätävaraksi.
14. Mä tykkään vaihtaa aamulla ja illalla. Koskaan en käytä mitään pikkuhousunsuojia. Koskaan ei ole myöskään ollut hiivaa tai pissatulehdusta.
Pyykkiä pesen usein koska iso perhe, silti tykkään että viikon vaatteet reissuja varten löytyy kaapista.
30.
ostan usein uusia ja heitän vanhat pois, mitä niitä hilloamaan.
8 bokserit eli 1 per viikonpäivä ja 1 extraa. Vaihdan kerran päivässä ja pesen kaikki kerran viikossa muun pyykin seassa. Samoin mulla on 8 paria sukkia ja 8 t-paitaa. Päälyvaatteina on 2 farkut ja 3 hupparia.
En näe syytä ostaa enempää vaatteita.
vaihdan kerran päivässä, joskus tarvitsee vaihtaa päivän aikanakin eikä ole tarvinnut vielä käsin pestä.