Miten tottua naapureiden metelöintiin? Oisko vinkkejä?
Käypi vaan hermoille tuo jatkuva töminä. Olen herkkä äänille, mutta kestettävä ois. Voiko tähän tottua?
Jänskää tässä on se, että aiemmin täällä oli varsin hiljasta, tänä syksynä vasta alko mekkala. (askelten jytinä, pauke) Samat naapurit, ei lattiaremonttia. Nuorinkin lapsi heillä tullut teini-ikään, se vissiin syynä.
Kommentit (5)
Jos ei niin ole tyytyväinen! Mulla on sellaset naapurit yläkerrassa jotka elää kuin pellossa, perk...!!! Olen valituksen tehnyt jo kahdesti vai oliko jo kolmesti heistä kun alan olla jo niin loppu. Olisi ihan kiva jos edes yhtenä päivänä viikossa ne kävisi nukkumaan ajoissa (22.00-23.00) Mutta ei niin ei. Ovat niin ääliöitä etteivät tajua että kerrostalossa nyt vaan äänet kuuluu sinne naapuriin.... AAARGH!
ja päivisin kun ovat koulussa. MUlla usein arkena vapaata
Kanta-astujien klubin puheenjohtaja perheineen. Juoksemisesta lähtevä töminä on pahin. Onneksi ei sentään koko päivää, mutta kyllä tähän on jo tottunut.
Meillä ei auttanut lopulta mikään muu kuin virallinen valitus muiden naapureiden avustuksella. Kävin kymmenisen kertaa bilettäjän oven takana ja vuoden jaksoin sitä epämääräistä touhua, rappu oli sotkussa ja hississä joskus oksennusta jne. mutta sitten riitti. Paras päätökseni pitkään aikaan; valituksen jälkeen bilettäminen on vähentynyt, yörauhaa on rikottu vain harvoin ja ennenkaikkea se kirottu jumputus soi nyt hiljemmalla!
niin myönnän että vika on minussa ja ääniherkkyydessäni. Tosin on se jytinäkin aika lujaa välillä :)