Mä en tykkää mutanteista, kysyttävää?
Kommentit (3)
Inhottavaa ku on mutantteja!
Sit joskus muutaman miljoonan vuoden kuluttua mun jälkeläisillä on joku lonkero käden tilalla kun sillä pystyy helpommin kirjottaan tietokoneella.
Erikoisuudentavoittelua semmonen. Ja pääsee helpommalla kuin me!
Varmasti pullamössä sellaiset.
Tiedemiehet tutkivat yhdysvaltalaisessa ydinjätelaitoksessa mahdollista merkkiä mutanttihämähäkistä.
Tapaus kuulostaa sarjakuvamaailmasta tempaistulta, mutta on totta, uutisoi maanantaina Daily Mail, jolla on kasvustosta myös kuvia.
Yhdysvalloissa Savannah River Site -ydinjätelaitoksessa löydettiin käytetyistä uraanisauvoista kummallista seittimäistä ainetta, jolle kukaan ei ole vielä keksinyt selitystä.
Tutkijat selvittävät tosissaan mahdollisuutta, että seitti olisi peräisin uudenlaisesta hämähäkistä, joka on altistunut sauvojen voimakkaalle säteilylle.
Seitin löytyminen polttoainesauvoista tarkoittaa vähintään, että jos se on eläinperäistä, kyseisen eläimen on kestettävä säteilyä äärimmäisen hyvin.
Alustavan raportin mukaan ”kasvustoa ei ole vielä luokiteltu, mutta se voi olla luonteeltaan biologista”.
Hämähäkkimies-sarjakuvassa Peter Parker saa supervoimia, kun hän saa pureman säteilylle altistuneelta hämähäkiltä.
Aihe: Hullu juttu
IS
Me kaikki ollaan mutantteja. Sinäkin.