Onko huomenna Educaan ja/tai risteilylle menijöitä?
Kommentit (8)
olen pääkaupunkiseutulainen opettaja, enkä ole kuullut kenenkään sanallakaan mainitsevan mistään risteilystä. No, en olisi muutenkaan lähtenyt. Educaan menen kyllä.
Haluatko tehdä treffit vai?
Olin myös tänään joten voin antaa vinkit hyvistä standeista.
opettajia? ;))) En mä välttämättä treffejä, kun mulla on iso porukka mukana. Mitä hyviä osastoja messuilla? ap
Joka vuosi olen ollut. Huomenna aamupäivällä meno on hurjimmillaan eli eniten väkeä liikkeellä kun opettajat tulee bussilasteittain maakunnista.
Kasseja saa monelta standilta ja kannattaakin heti napata pari ilmaiskassia. Sitten vaan osallistumaan arvontoihin ja keräämään ilmaisnäytteitä ja karkkia. Mulla päivän parhaat bongaukset oli bambusukat (Pilkkoset) ja tiskirätti jossa lukee rättiväsynyt (IFI).
Lisäksi kassillinen esitteitä ym.
Huomenna on myös hyviä luentoja ja puheenvuoroja opettajien olohuoneessa.
Myynnissä myös monenlaista vaatteista lähtien.
bussissa kuulemma jo korkataan, joten voi olla hilpeetä menoa. Kiitos vinkeistä! Oletko siis risteilyllekin lähdössä? ap
paitsi noi ostokset oli muuten ilmaisia.
Joo risteilylle pitää, kun en tänään kerinnyt jälki-istuntoon jäädä vaikka kollegat jäi.
Ajattelin, että olisko täällä lähtijöitä. ap