Voi veljeni, tuo paskiainen
Kieltäytyi aikanaan kaikesta avusta jota siskoni kanssa pyysimme hoitaessamme vanhempiemme kuolinpesää. Perunkirjoitusten jälkeen käteen jäi kaksi vanhaa autoa ja kolme vanhaa moottoripyörää. Sovimme silloin, että ne jää myöhemmäksi kun emme saaneet realisoitua heti.
Veli siis suoraan ilmaisi, että hän ei niiden kanssa tahdo olla tekemisissä, voimme siskon kanssa heittää ne vaikka kaatikselle.
Olemme siskoni kanssa tehneet työtä noista eroon pääsemisen kanssa. Ravanneet näyttämässä potentiaalisille ostajille, säilöneet, putsanneet lumesta, siirrellyt, pessyt, uusinut myynti ilmoituksia jne.
No, nyt ne on myyty ja kappas kummaa, veli haluaa osuutensa. Ottaa päähän tollanen idiootimaisuus. Ei kai auta muu ku jakaa rahat hänen kanssa?