Olisko sun vanhemmilla ollut varaa naittaa sut Williamille?
Middletonit maksoivat häistä 250 000 puntaa. Tuohon siältyi puvut, hotellin vuokra, kampaajat tms. Häämatkasta joutuvat vielä maksamaan jotakin.
Mun vanhemmat varmaan olis saanu tuon kokoon myymällä talonsa.
Kommentit (10)
70 huonetta tutuilleen. Katen sviitti on niin kallis, ettei sen hintaa ole hinnastossa.
Tuohon siältyi puvut, hotellin vuokra, kampaajat tms. Häämatkasta joutuvat vielä maksamaan jotakin. Mun vanhemmat varmaan olis saanu tuon kokoon myymällä talonsa.
Miten saa pukuihin, hotelliin ja kampaajaan kulumaan 250000 puntaa? Mä olisin kyllä vertaillu vähän enemmän hintoja..:-)
maksoi 40 000 puntaa, Pippan kaasomekko 20 000 puntaa ja morsiusneitojen ja sulhaspoikien asut maksoivat noin 1000 puntaa kappale. Hotellissa järjestivät myös kahdet juhlat, joille tuli hintaa aika lailla.
Katehan ei Williamin takia käynyt kuin pienen hetken oikeissa töissä. Muun ajan kulutti aikaa perheyrityksessä, jossa ei työaikojen kanssa ollut niin hankalaa. Kate oli aina valmis lähtemään Williamin aikataulujen mukaan lomille. Sellaiseen on varaa vain rikkaalla.
Ja tietenkin kaikki vaatteet, meikit, yläluokan kanssa samassa seurapiirissä pyöriminen jne. olisi tullut liian kalliiksi. Ei normaali-ihminen kykene sellaiseen.
maksoi 40 000 puntaa, Pippan kaasomekko 20 000 puntaa ja morsiusneitojen ja sulhaspoikien asut maksoivat noin 1000 puntaa kappale. Hotellissa järjestivät myös kahdet juhlat, joille tuli hintaa aika lailla.
Ihan ihan normaaleita hää- ja juhlapukuja näyttivät puvut kuitenkin olevan.
pelkäsivät että tuhlailu ärsyttää veronmaksajia, joten Katen perhe tarjoutui maksamaan Katen ja sukunsa kulut häissä. Saipahan morsian mieleisensä puvun.
miksi veronmaksajat eivät maksaneet...?
Minun perheeni olisi nimittäin voinut pukeutua ja asua huomattavasti halvemmalla ja olla silti tyylikkäitä. Sitäpaitsi eiköhän kuningashuone ole osallistunut joihinkin juttuihin, esim. kaason mekkoon.
Luulen myös, että homma maksaa itsensä moninkertaisesti takaisin. Middletoneista tuli kerralla julkkiksia, jotka nettoavat lehtijutuilla jne., ja firmakin sai varmasti mukavaa mainosta.
olleet Englannissa julkkiksia jo vuosia. Olen matkustellut paljon Englannissa ja seuraan joka päivä nettilehtiä, eikä mene viikkoa, ettei olisi jotain Middletonin perheestä, enkä tarkoita nyt Katea. Veli on ainoa, joka on pysytellyt julkisuuden ulkopuolella. Olen itsekin tilannut kamoja Party Piecesistä, jo vuosi sitten!
edes koulumaksuja, joiden ansiosta Kate pääsi tutustumaan Williamiin, ainakaan myymättä koko omaisuuttaan. Ja häät sitten vielä päälle.
Mutta Katen vanhemmat ovat erittäin rikkaita, ei heille ole mikään iso ongelma.
Miten saa pukuihin, hotelliin ja kampaajaan kulumaan 250000 puntaa?
Mä olisin kyllä vertaillu vähän enemmän hintoja..:-)