Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mies ei enää kestä perhe-eämää ja lähti!

Vierailija
06.01.2007 |

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
06.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kokemuksesta puhun...

Vierailija
2/7 |
06.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Veljeni on samassa tilanteessa. Ärsyttää hirveästi, ettei ymmärrä olla aikuinen mies, vaikka on jo yli 40.



Tsemppia sinulle, ap!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
06.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

eikä roikkuis tässä kun ei kerran jaksa...

Vierailija
4/7 |
06.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse oon raskaana puolessa välissä.

Vierailija
5/7 |
06.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Koita jaksaa, käytä tukiverkostojasi ja pidä itsesi kunnossa. Lapsesi tarvitsevat sinua.



Luultavasti ajan kanssa tulette huomaamaan, että elämä on parempaa ilman mokomaa luuseria.



Mieheni siskolle kävi samoin, olen seurannut läheltä vastaavaa ja voin sanoa että raskasta varmasti välillä on, mutta toisaalta ei ketään voi pakottaa elämään sydämensä vastaisesti. Teillä on parempi ilman häntä, joutuisitte vetämään häntä perässänne koko ajan jos hän jäisi vastentahtoisesti. Eikä asia varmastikaan ole ihan ongelmaton myöskään miehellesi, jos hän joutuu tekemään noin radikaalin ratkaisun.

Vierailija
6/7 |
06.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä meillä ainakin keskustellaan siitä, miltä tuntuisi elää lapsiperheen arkea sitten kun se on ajankohtaista. Kyllä se perheen perustaminen on niin iso asia, ettei sitä voi kenen tahaansa kanssa tehdä. Uskon, että kyllä se päällepäin jossain näkyy jos mies ei kestä vastuuta. Jaksamisia silti kaikille, kukaan ei ole täydellinen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
06.01.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

perheestä,mutta jotenkin mies vaan muuttui,kun sai perheen. :( Ei pitänyt enää paikkaansa hänen kauniit puheensa perhe-elämästä. Puhuttiin kaikesta mahdollisesta mitä voi sattua ja miten siitä selvitään. Mutta enpäs arvannut,että mies muuttuu ja alkaakin kaivata vapautta liikaa. Nyt ero tulossa. Vuosia on jauhettu samaa asiaa. Mies 40 ja luulee olevansa 20. Monta vuotta ollut juoksuillaan. Mihinkään ei osallistu. Perheneuvolassakin käyty,mutta mies ei vaan ollut siihenkään motivoitunut. Työntekijä siellä sanoi suoraan mulle,ettei siitä mitään tuu. Saan odottaa loppuikäni.. Olmeisesti mies ei ollut myöskään varautunut siihen,etten minä enää äiti-ihmisenä kiinnosta häntä.. Fyysisesti en ole muuttunut,mutta toki lapset saavat enemmän huomiota kuin mies. Miehet ovat ilmeisesti ikuisia pikkupoikia. Minkäs teet? Ap:lle osanottoni. En ole siis ap.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kuusi viisi