Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuinkakohan helposti yksityiseltä vuokranantajalta voi vuokrata asunnon, jos...

Vierailija
21.03.2011 |

ei ole luottotietoja, mutta vuokraajalla olisi takaaja, joka tekisi kirjallisen sopimuksen vuokrasopimukseen? Sitoutuisi korvaamaan, jos vuokranmaksuun, tai muuhun tulisi häiriötä. Takaaja olisi lähisukulainen, joka on hyvin toimeentuleva. Tietääkö kukaan??

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
21.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko täällä paikalla ketään sijoitusasunnon omistajaa? Vuokraisitko itse asuntoasi, jos vuokralaisehdokkaalla olisi tämä tilanne, mutta nähdäksesi muuten asiat ihan hyvin?

Vierailija
2/4 |
21.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eiköhän jostain löydy, kunhan vain saat vuokranantajan vakuutettua että osaat muuten olla ihmisiksi, vaikka raha-asiasi oletkin ryssinyt.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
21.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tosin olisi vuokrannut ilmankin, ei kysellyt missään vaiheessa mitään luottotiedoista tms.

Vierailija
4/4 |
21.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun soitat asunnosta, kannattaa mainita asiasta hyvin alkuvaiheessa. Voi olla, ettei kaikki vuokranantajat halua edes tavata sinua. Ja jos vuokraat jonkun firman kautta, niillä on varmaan omat sääntönsä.



Eli omaa aktiivisuutta peliin vaan, ei siinä muu nyt auta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme neljä viisi