Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pyhättö

Vierailija
20.03.2011 |

Kävin Tampereen Ikeassa tänään. Siellä oli tietty perheitä liikkeellä kuten näin pyhäpäivänä täytyykin kirkossa käydä. Kitinää, itkua, 'en halua olla täällä', ' mä haluun' 'MÄ HALUUN'... huonosti kasvatettuja mukeloita koko talo täynnä. Olen matkustellut paljon neljässä eri maanosassa ja EN MISSÄÄN ole tavannut tällaista apinalaumaa.

Miksi heidät pitää viedä sinne, kun he eivät siellä viihde rättejä pyörittelemässä. Minulla on myös lapsi, joka ei koskaan saanut raivareita kaupoissa. Kasvatus kunniaan!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
20.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

..mitä on kasvatus...

Vierailija
2/3 |
20.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

..minkäälaista ns. kasvatuskultturia suurimmalla osalla vanhempia. He eivät esim. lue kasvatusta käsitteleviä kirjoja.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
20.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se on tietysti kaikkein huolestuttavinta, jos lapsi ei koskaan ole saanut raivaria. Normaaliin lapsen kehitykseen kuuluu myös niiden raivareiden saanti.

Pahasti alistamalla ja liian kovalla kurilla voi saada myös aikaan sen että lapsei ei uskalla näyttää tunteitaan.

Minulla on myös lapsi, joka ei koskaan saanut raivareita kaupoissa. Kasvatus kunniaan!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kolme yhdeksän