Missä tapasit puolisosi eka kerran?
Kuinka kauan olette ollut yhdessä? Oletteko naimisissa? Kuinka vanhoja olette? Onko teillä lapsia, jos on niin montako? Mitkä teidän ammatit on? Onko lemmikkieläimiä? Oletteko edelleen rakastuneita?
Meillä oli sokkotreffit pubissa, olemme olleet 8 vuotta yhdessä, avoliitossa, minä 34v, mies 36 v., ei lapsia, minä sh, mies sähköasentaja, 3 kissaa, ollaan edelleen rakastuneita.
Kommentit (25)
Ollaan oltu yhdessä vähän päälle kolme vuotta. Minä olen 31 ja mies 22. Meillä on yksi kuollut lapsi ja kesällä syntyy vauva. Mies on ravintolakokki ja opiskelee nyt pintakäsittelyä. Minä olen sh. Kotoa löytyy kissa, koira ja kaksi kilpikonnaa. Ja toki ollaan rakastuneita.
Ihastuin ensisilmäyksellä. Katseltiin salaa toisiamme n. 1 1½ vuotta ennenkuin uskalsin vihdoin laittaa viestin. Nyt yhdessä kolme vuotta. Iät 29 ja 30. Naimisissä ollaan. Ei lapsia vielä, toiveissa on. Ehkä lapsettomuushoidot edessä. Edelleen hyvin rakastuneita, paremmaksi menee koko ajan. Mieheni ammatti varmaan jo selvisi, eli poliisi on, minä sh. Töissä näimme usein, siellä siis "katselimme toisiamme toisen tunteista tietämättä", kun työskentelen ea:ssa.
Eli ihan selvinpäin.Keskellä päivää.
tuttava toi baarissa eteeni ja esitteli mulle "tulevan mieheni". Tästä on nyt 22v, lapsia kaksi ja naimisissa ollaan oltu 13v.
Missä tapasit puolisosi eka kerran?
* Netissä tavattiin, tarkemmin sanottuna Kuvakkeessa (noloa, en kauheesti ihmisille huutele tota)..
Kuinka kauan olette ollut yhdessä?
* Ollaan oltu kohta 2 vuotta yhdessä.
Oletteko naimisissa?
* Ei olla naimisissa, avoliitossa ollaan.
Kuinka vanhoja olette?
* Minä 21 mies 25
Onko teillä lapsia, jos on niin montako?
* Yksi, toinen tulossa.
Mitkä teidän ammatit on?
* Mies on rekkakuski (hui kauheeta), minä olen ihan vaan kotiäiti
Onko lemmikkieläimiä?
* Ei ole.
Oletteko edelleen rakastuneita?
* Kyllä ollaan
en kuitenkaan muista missä tapasimme ensimmäisen kerran. Tunteet syttyivät toisiamme kohtaan 7v sitten. Tai oikeastaan olen aina ollut mieheeni ihastunut, salaa...
Olemme avoliitossa(häitä suunnuttelemme lähivuosina). Itse 25v ja mieheni 26v. Yritämme lasta.
Työskentelen itse pintakäsittelyalalla ja mieheni rakennusalalla.
Kaksi kissaa on, kolmas tulee syksyllä :)
Ja meillä sen kuin rakkaus kukoistaa päivä päivältä vain enemmän :)
siitä on jo 20 vuotta vissiin, seukattiin eka kerran kun olin 15 (mies 4 v vanhempi) varmaan kylän raitilla jossain ekaa kertaa törmättiin.
Erottiin ja sitten v 1997 taas ruvettiin hengaamaan yhdessä, naimisissa oltu 10 v kohta, kaksi lasta 4v poika ja reilu 1v tyttö, kissa 13 v :) minä assitentti ja mies yksityisyrittäjä ja kyllä edelleen rakastan, enemmän vaan lapsien tultua!! Minä nyt 35 ja mies 38
Olemme olleet yhdessä n. 5 vuotta. Olemme naimisissa. Mies 32v, minä 37v. Yksi yhteinen lapsi. Olemme edelleen umpirakastuneita.
n. 4 vuotta sitten, 3 vuotta ollaan oltu yhdessä, naimisissa ollaan, 1 lapsi. Mies rekkakuski, minä äitiyslomalla esimiestehtävistä (asiakaspalvelu). edelleen rakastuneita.
mies täyttää just 32, minä oon 30.
Missä tapasit puolisosi eka kerran?
* Koulussa (yläasteella, oltiin rinnakkaisluokilla, ei kuitenkaan seurusteltu)
Kuinka kauan olette ollut yhdessä?
* 15 vuotta
Oletteko naimisissa?
* Kyllä, 13 vuotta
Kuinka vanhoja olette?
* Molemmat 36
Onko teillä lapsia, jos on niin montako?
* Viisi on, kuudes tulossa.
Mitkä teidän ammatit on?
* Minä kotiäitinä, mies asentajana
Onko lemmikkieläimiä?
* Ei
Oletteko edelleen rakastuneita?
* Tietysti
12 vuotta sitten, olin 14, hän juuri täyttänyt 16. Naimisissä ollaan oltu pian 8v. Kolme lasta ja molemmat olemme toistemme ensimmäiset seksikumppanit, ihana kun ei ole eksiä sotkemassa kuvioita ;)
Ei lemmikkejä, yksi lapsista allerginen, muuten olisi. Ammatteja en sano, joku vielä tunnistaa, että roikun täällä.
Ja ollaan edelleen rakastuneita, aina vaan :) Ei ole ikinä ollut mitään kriisejä, elämää suurempia, normiriitoja ja kinoja, olen hankala luonne tai miehen mielestä ihanan haastava ;)
-yliopistolla
- yhdessä 9 vuotta
- naimisissa 1,5 v
- 36 v ja 33 v
- 2 lasta
- ei enää lemmikkiä
siitä tuon 8 naimisissa, alaikäisenä menin, kiire kun oli :)
15
tavattiin netissä (jossain teini chatissa :D) Yhdessä ollaa oltu 9v. ja kolme niistä naimisissa. MInä 28v ja mies 31v. Lapsia on kaksi kolmas toiveissa. Mies ammatiltaan kokki minä lähihoitaja (lastenhoitajana pk.ssa).
Lemmikkieläimiä ei allergian takia ole ja hyvin rakastuneita ollaan edelleen :).
ollaan oltu kohta 5 vuotta yhdessä, naimisiin mentiin vajaan 2 v. kuluttua ensitapaamisesta. Nyt ollaan 37 v molemmat, 1 lapsi ( 1.5 v ) ja toinen vielä haaveissa. Minä olen kotiäitinä vielä syksyyn asti ja palaan asiantuntijatehtäviin syksyllä, mies on asiantuntijatehtävissä myös ( inssi ). Ei ole lemmikkejä ja kyllä me edelleen rakastuneita ollaan :)
Kuinka kauan olette ollut yhdessä? Oletteko naimisissa? Kuinka vanhoja olette? Onko teillä lapsia, jos on niin montako? Mitkä teidän ammatit on? Onko lemmikkieläimiä? Oletteko edelleen rakastuneita? Meillä oli sokkotreffit pubissa, olemme olleet 8 vuotta yhdessä, avoliitossa, minä 34v, mies 36 v., ei lapsia, minä sh, mies sähköasentaja, 3 kissaa, ollaan edelleen rakastuneita.
Urheilukentän laidalla, missä koirani tuomaroi hänen jokaisen suorituksensa äänekkäällä haukulla. Siitä on 13 vuotta. Naimisissa ollaan, minä 40 v, mies 37 v. Kaksi koululaista, eläimet kuolleet vanhuuttaan, tosin uusi koira harkinnassa, minä kirjanpitäjä, mies trukkikuski, edelleen rakastetaan toisiamme.
Missä tapasit puolisosi eka kerran?
K-supermarketissa
Kuinka kauan olette ollut yhdessä?
10 vuotta
Oletteko naimisissa?
Kyllä, 7 vuotta jo
Kuinka vanhoja olette?
n. 30v
Onko teillä lapsia, jos on niin montako?
Kyllä, kolmas syntyy pian
Mitkä teidän ammatit on?
Erilaisia tutkintoja molemmilla, mutta K-ruokakauppiaita ollaan, eli yrittäjiä ja yhdessä sekä töissä, että vapaalla.
Onko lemmikkieläimiä?
Ei
Oletteko edelleen rakastuneita?
Erittäin!
me tapasimme mieheni työpaikalla.
Minä istuin ja odotin kokouksen alkua, niin hän käveli sisään ja pam! se oli siinä. Siitä on 7 vuotta aikaa.
emme ole naimisissa, eikä meillä ole yhteisiä lapsia, olemme 40 vuotaiaita ja edelleen rakastuneita.