Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Laatikaa mulle ruokalista :)

Vierailija
16.08.2010 |

Laihdutan. Mitä te muut laihduttavat syötte? Kalsiumin otan purkista. Karppaaminen on liian kallista. Hakusessa on säännöllinen ruokaohjelma, ei tarvitse sisältää lämmintä ruokaa. Eikä mielellään kallita ruoka-aineita.



Puuroa? Munakasta? Leipää? Muuta, mitä?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
16.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

aamu: vähärasvainen viili tai neljänviljan puuro, mustikoita, roibos teetä, ruisleipä johon päälle margariinia ja kurkkua.

valipala: teetä, omena/päärynä/porkkana

lounas: täysjyvä makaroni/tumma riisi/ wokkivihanneksia, kalaa/kanaa (kumpaa on tarjouksessa, ostan ison paketin kerralla ja pakasta, monesti pakaste seitä kalana tai tarjouksesta iso pala lohta), kivennäisvettä, ruisnäkkäri

välipala: sokeriton mehukeitto/maustamaton kevyt jugurtti, marjoja

iltapala: ruisleipä/viili, tee



Harrastan 3x viikossa liikuntaa. Yhden kerran viikossa vesi jumppaa ja kahdesti käyn kuntosalilla milloin missäkin ohjatussa liikunnassa ehtimisen mukaan. Myös tulee käytyä vaunulenkeillä päivittäin lasten kanssa (2,5v ja 8kk).

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yksi seitsemän