Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ulosotossa olevat HOI!

Vierailija
24.08.2010 |

Miten työpaikallanne suhtaudutaan siihen, että osa palkastannne menee ulosottoon? Tarviiko sitä edes kertoa?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
24.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei tarvitse kertoa kenellekään, ta saa tietonsa ilman kertomistakin, siis palkkaosasto ainakin.

Vierailija
2/3 |
24.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Palkanlaskija saa sen tietoonsa, kun saa toimeksiannon ulosottoviranomaiselta, mutta siitä tiedon ei pitäisi ainakaan levitä laajemmalle.



Ja ei se nyt niin harvinaista ole, kellä on elarit, kellä takausvelat, kellä mitäkin ulosotossa... Harmillista toki, mutta ei harvinaista.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
3/3 |
24.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Palkanlaskijalle menee tieto ja jolla on myos valtuus pitaa asiansa vain omana tietonaan.



jos asia leviaa niin....tiedat mista syyllisen loytaa :P



tai toisaalta jos sovit ulosottomiehen kanssa lyhennyksista niin sina maksat itse sen tietyn summan kerran kuussa, eika tieto mene kellekkaan :)



jos palkanlaskija ottaa palkasta ulariin jonkun osan kannattaa se viel tarkistuttaa...itse meinasin pyortyy kun kahenviikonliksasta oli poissa yli 75%, soitin ulariin et mita vittua taa tallanen on, et mullahan menee kohta kaikki laskut sinne jos ei jateta rahaa edes laskuihin ja ruokaan vaan kaikki keraantyy :P

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän seitsemän