Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Olenko julma miehelleni?

Vierailija
26.06.2010 |

Haluan kodistani herkän romanttisen vaalean kukertavan, harmailla lautalattioilla.

Onko tämä kotikiusaamista?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
26.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä tykkään vahvoista väreistä, punaisesta, oranssista, kullanvärisestä, indigosta, violetista, mustasta. Mustasta takoraudasta, kiinalaistyyppisistä hyvin yksinkertaisista kaapeista ja raheista, intialaisista tapeteista :D

Vierailija
2/5 |
26.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

muutetaanko yhteen? :D meillä sama maku.. olkkarissa oranssia, makkarissa mustaa ja kaikkea löytyy noista muistakin kaapeista ja takoraudasta lähtien :P

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
26.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ainakin olettaen, että miehesi ei tykkää tuosta tyylistä myös. ;-) Monesti olen katsellut sisustuslehdistä tuollaisia koteja ja miettinyt, että vaikea kuvitella miehen asuvan tuolla (vaikka yleensä ovatkin lapsiperheiden koteja). Meillä sisustus on yksi sellainen asia mistä ehdottomasti päätetään yhdessä; onneksi molemmilla on suurin piirtein samanlainen maku.

Vierailija
4/5 |
26.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

et siis katso että se on myös miehesi ja lastenne koti. Kyllä, tuo on kotikiusaamista.

Vierailija
5/5 |
26.06.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei meilläkään menisi läpi mikään hempeä pinkki (paitsi tietenkin tyttelin huoneessa). Mutta romanttista, vaaleaa ja naisellista meillä on kyllä melkein kaikkialla. Pesutilat ja sauna ovat kokonaan miehen käsialaa. Alkuun mies vähän nikotteli maalaisromanttista tyyliä, mutta jokaisen huoneen kohdalla on joutunut niiden valmistuttua toteamaan, että tulipa siitä hieno. Mistään yltiöromanttisesta hörhelöstä en tosin pidä itsekään.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä viisi kolme