olen 31-vuotias ja tänään jäi kolme siideriä kassalle
Kommentit (7)
kysyttiin aina paperit siihen päivään asti et täytin 30 v. siis aina ja sen päivän jälkeen ei enää koskaan.
alkossa noista kerran, sillon ostin vahvempaa, kun siideriä.
Pitää imeisesti pitää henkkarit mukana, helposti vaan nappaa pankkikortin taskuun.
Rupesin miettii saako alaikäinen pankkikorttia?
Onko mua vaan kiusattu?
ikää on 32.
Vaikka voin pukeutua nuorekkaasti, niin en sentään teinisti. Lyhytkin olen, mutta ihan aikuisen mittainen. Kasvoilla voi olla meikkiä, mutta meikin läpi paistaa rypyt. EN YMMÄRRÄ MITEN JOKU VOI KUVITELLA MUT ALLE 18-VUOTIAAKSI?? Mulla on jopa usein lapset mukana kun käyn Alkossa/kaupassa ostan siideriä. Luuleeko ne mua joksikin varhaisteiniäidiksi, joka on saanut lapset 11-12-vuotiaana?? Vai lastenhoitajaksi - vaikka lapset kutsuu äidiksi kassajonossakin?
Multa on kysytty sen jälkeen taas papereita kun täytin joskus 30-v. Ei tietty läheskään joka kerta, mutta jokainen kerta loukkaa. En ole teini, enkä halua tulla kohdelluksi teininä.
ikää on 32. Vaikka voin pukeutua nuorekkaasti, niin en sentään teinisti. Lyhytkin olen, mutta ihan aikuisen mittainen. Kasvoilla voi olla meikkiä, mutta meikin läpi paistaa rypyt. EN YMMÄRRÄ MITEN JOKU VOI KUVITELLA MUT ALLE 18-VUOTIAAKSI?? Mulla on jopa usein lapset mukana kun käyn Alkossa/kaupassa ostan siideriä. Luuleeko ne mua joksikin varhaisteiniäidiksi, joka on saanut lapset 11-12-vuotiaana?? Vai lastenhoitajaksi - vaikka lapset kutsuu äidiksi kassajonossakin? Multa on kysytty sen jälkeen taas papereita kun täytin joskus 30-v. Ei tietty läheskään joka kerta, mutta jokainen kerta loukkaa. En ole teini, enkä halua tulla kohdelluksi teininä.
alkoholia USA:ssa. Ikaraja on 21 ja melkein kaikilta alle50v. kysytaan paperit. Kaupalle tulee kovat sanktiot jos myyvat alaikaiselle, parempi kysya.
kysyä henkkarit aina jos henkilö näytti alle 30-vuotiaalta, myös kaveriani joka on kaupassa töissä on kehotettu tekemään samoin.
nykyään on ohje kysyä paperit kaikilta alle 25v
onneks olkoo