Eihän kellään oikeasti ole tällaista
Mitä hiton sirkusta tää kirjoittaja esittää:
http://jossainhuvikumpu.vuodatus.net/blog/2613854/kuulostaa-huvikummult…
Kommentit (8)
... kun ei lapsetkin aja yksipyöräisellä ja jongleeraa samalla.
ja keskittyä lapsiin. Olen edelleenkin sitä mieltä että nämä taiteilijat eivät osaa jättää hölmöjä harrastuksiaan kun heille syntyy lapsi.
Siis haloo! Pitäähän oikeassa työelämässäkin vähän löysätä lapsentulon jälkeen.
Mutta että ei voi huolehtia lapsista kun pitää kirjoittaa uutta KIRJAA! naurettavaa, juuri tämän takia en arvosta taiteilijoita pätkän vertaa.
Itsekeskeisiä paskiaisia jotka pistävät omat harrastuksensa lasten edelle.
Jos ihminen on kirjailija niin kyse ei kai ole harrastuksesta vaan työstä jota tehdään kotona. Jos lukee tämän aamun kirjoitusta niin nainen on viettänyt illan hyvin tiiviisti lastensa kanssa. Eihän kaupan kassallekaan kukaan lähde sanomaan, että sun ei pitäisi olla niin paljon kassalla töissä tai muuten oot itsekeskeinen paska.
Johan tuolla lukee, että lapsia kiusataan kummallisen kodin vuoksi. Vois edes vähän miettii. Jos pitää harrastaa tommosia kummallisuuksia niin vois harrastaa niitä niin, ettei tarvi koko kylän tietää ja lasten kärsiä siitä. Mahtaa lapsia hävettää. Tulee ihan mieleen oma juoppo äiti, jota sai aina piilotella kavereilta.
miksi ei voisi olla tuollaista? mikä siinä on mahdotonta?
että näitä alotuksia tehtaa sama tyyppi, joka häiriköi kirjoittajaa. näitähän on ollut useampia lyhyen ajan sisään.
Siis että on menossa joku projekti, joka vaatii multa huomiota ja lapset pärjää päivän omillaan. Ruuat tulee ajallaan pöytään aina ja hätätilanteissa toki olen käytettävissä.