Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Muita, joiden aviomiestä ex-vaimo häiriköi?

Vierailija
09.11.2006 |

Mieheni ja hänen ensimmäinen vaimonsa ovat eronneet yli 10 vuotta sitten ja liitosta on täysi-ikäinen lapsi. Edelleenkin ex koettaa vaikuttaa elämäämme. Tavallisia ovat yöllä tulevat puhelinsoitot ja tekstiviestit, useimmiten humalassa lähetetyt. Puhelimeen heräämme tietysti kaikki. Puhe ja keskustelu eivät auta ja mieheni ei voi pitää puhelinta työnsä takiä öitä kiinni. Voiko tässä tapauksessa hakea lähestymiskieltoa? Puhelun sävyt ovat syytteleviä ja hysteerisiä ja liittyvät usein lapsen ongelmiin, todellisiin tai kuviteltuihin.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Välillä voi mennä 2-3 kuukautta sitten voi tulla pahimmillaan 10-20 tekstiviestiä, joihin mieheni ei tietenkään vastaa. Antaa mun lukea ne ja deletoi ne sitten. Sävy on syyllistävä - kun sinä et pitkään aikaan ole tehnyt mitään lapsesi kanssa yms. Todellisuudessa mieheni on lapsensa kanssa tekemisissä, He jakavat yhteisen harrastuksen ja tapaavat sen tiimoilta, vaikka välimatkaa onkin 200km. Jos aikuinen lapsi tarvitsee apua, mieheni auttaa (raha-asiat, muutot jne.) Lapsi käy meillä kuukauden parin välein, yksin tai seurustelukumppaninsa kanssa ja minusta isän ja lapsen välit ovat ok.



Tekisi mieleni sanoa ex-vaimolle että hanki oma elämä. Ap

Vierailija
2/4 |
09.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Viestistäsi jäi se kuva, että soitot ovat jatkuvaa häirintää.



Todennäköisesti myös exää hävettää seuraavana aamuna humalapäissä tehdyt soitot ja tekstiviestit.



Anna asian olla - ei sen pitäisi sinua pahemmin häiritä noin harvoin tapahtuvana. Jos miehesikin mielestä hänen välinsä lapsen kanssa ovat kunnossa, niin asia ei pitäisi sinua sen kummemmin koskea.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

harha ajattelua yms. Onneksi nykyään vähenemään päin muutta akuhulla odotan taas tällaista kautta..

Vierailija
4/4 |
09.11.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei nyt liittynyt hirveästi asiaan...

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yksi kahdeksan