Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

alkuraskuden oireet

Vierailija
17.10.2009 |

hei.milloin teillä alkaneet oireet?

Viime kerrasta jo sen verran aikaa ettei "millään muista"...



Syy miksi kyselen on, että raskauteni muistatuttaa valitettavan paljon aikaisempaa raskauttani joka meni kesken varhaisessa vaiheessa.



Nyt menossa vko 5 (4+3) ja oireena (vain) väsy (voi johtua muustakin), vilustuttaa (tämäkin voi johtua muusta) sekä toisinaan menkkamaisia kipuja ja oikean jalan särkyä. Näitä menkkamaisia tuntemuksia ja jalan särkyjä oli myös aikaisemmassa raskaudessa joka päättyi varhaisessa vaiheessa.



Muilla samaisia särkyjä? Ja onko raskaus päättynyt yhtä ikävästi? Vai edennyt loppuun saakka?



Olenko ainut joka ei oireile vielä muuten? Mitään toivoa saada tämä lapsi?



nimim. lasta pitkään odottaneet

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
17.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta en ajatellut sen merkitsevän mitään koska aina kun menkat alkoi tuli samat oireet. Nyt ehkä tissit oli vaan aavistuksen kipeemmät. Tein testin 4+3 ja se oli plussa.

Vierailija
2/2 |
17.10.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on tullu kyllä itselle molemmissa raskauksissa oireita heti hedelmöittymisestä eteenpäin, mutta aika monta mammaystävää ovat saaneet viettää ensimmäiset viikot ihan terveenkirjoissa :)



Mulla myös yksi keskenmeno, jolloin oli paljon menkkamaisia kipuja, joten ymmärrän, että sulle alkaa jo paniikki iskeä, mutta luottavaisin mielin vaan eteenpäin, kun mitään et asialle kuitenkaan voi itse tehdä. Toivottavasti saatte pian toivomaanne perheenlisäystä! :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi viisi kahdeksan