Oletko tullut raskaaksi "väärään aikaan" eli silloin, kun ovulaatiota ei olisi pitänyt olla?
Kommentit (8)
mutta se oli kyllä hyvin iloinen yllätys. Kuvittelin (kierto 28-34 päivää) että ovuloisin n. päivän 14-16 paikkeilla, mutta monen kuukauden yrittämisen jälkeen tulinkin yllättäen raskaaksi siinä kierrossa jossa emme harrastaneet lainkaan seksiä noilla paikkein vaan ainoastaan päivänä 9.
tuo merkkaa sitä, että jos aloitan ensi viikolla ovulaationmetsästyksen jollain testillä, saatan olla jo myöhässä... Esikoinen tulla tärähti kun kierto oli 28 ja rojut ränniin tasan puolessa välissä. Nyt sitten kierto ollut mitä sattuu, kaksi viimeistä kuitenkin 30 ja 32. Ja kun puolessa välissä jysäytti, niin ei mitään. Ja minä kun kuvittelin, että se ovulaatio on sitten myöhemmin kuin olen luullut.... Eli se voi ollakin aiemmin!!!
Mitä hittoa ne sitten väittää, että menkat alkaa aina 14 pv oviksen jälkeen???
Vaikka normaalistikin aikainen ovis, niin tuo oli ylläri
ei muuta kun tikuttelemaan koko kierto sit vissiin... auts.
Molemmat lapset ovat saaneet alkunsa kierron 8-10 päivänä. Kummallakin kerralla mies oli reissussa ovulaation aikana ja oli hiukan ihmeissään kun olinkin raskaana. Lääkäri sitten "todisti" ultran avulla, että mun ovulaatio on aikaisin. Kummankin lapsen laskettua aikaa aikaistettiin ultrien perusteella.
Ja tuo perkeleen mies pitää lukua mun oviksista, eikä silloin suostu "tulemaan sisään" :( Rankkaa tämä yksin yrittäminen..