Onko töissänne lintsareita?
Siis ihmisiä jotka ovat jatkuvasti töistä pois hatarin/epäilyttävin perustein?
Meillä on eräs nainen joka sairastuu aina niin ettei pääse perjantaiski töihin, vähintään kerran kuussa..
Kommentit (11)
ja paljon maanantaisin poissa oleva. Puhetta riitti. Jossain vaiheessa kävi ilmi, että ko. hlöllä oli syöpä, ja kävi hoidoissa aina pe. Että sellainen juoppo.
MÄ VIHAAN näitä työtovereita jotka luulee tietävänsä toisen elämästä MUKA jotain.
ole päihdeongelmaa. Haluaa vaan pidennetyn viikonlopun.. On muutoinkin laiska ja yrittää laistaa töistä kaikin mahdollisin keinoin.
Minullakin on lähes säännönmukaisesti aina lauantaisin pää kipeä koko päivän. Ehkä tällä työkaverillasi on perjantaisin.
Stressin laukeaminen työviikon päätteeksi monesti tuo mukanaan migreenin.
Siis ihmisiä jotka ovat jatkuvasti töistä pois hatarin/epäilyttävin perustein? Meillä on eräs nainen joka sairastuu aina niin ettei pääse perjantaiski töihin, vähintään kerran kuussa..
Meilläkin oli semmoinen kaveri. Sillä oli aina torstaisin sauna. Perjantaisin aina joko kokonaan poissa tai aivan kaameassa krapulassa.
ole päihdeongelmaa. Haluaa vaan pidennetyn viikonlopun..
On muutoinkin laiska ja yrittää laistaa töistä kaikin mahdollisin keinoin.
sen lisäksi sluibaa töistä ja vielä sekottaa samalla muidenkin hommat, eli tilanne on helpompi silloin, kun on pois
ja toinen sellainen, joka sairastuu usein niin kovasti, ettei aamulla pysty ilmoittamaan, ettei ole tulossa vaan siinä sitä ihmetellään, että ei ole tullut - ei vastaa puhelimeen tms. joskus sitten ilmoittaa tunnin, kahden päästä että on esim. vatsatauti
ja olemme siis opeja ja tämä tosiaan lisää muiden työtä, kun lapsia ei voi vahtimatta jättää
Potkuja on annettu vähemmästäkin. Työt jaetaan suhteellisen tasaisesti ja niistä on ahkerankin vaikea selviytyä työaikana. Lintsari jäisi heti kiinni.
kyllä mä vähän taas ihmettelen, mistä sä tiedät, ettei ole sairas, että haluaa vaan sen pidennetyn viikonlopun. Mistä sinä oikeasti tiedät mitä työkaverisi elämään kuuluu? Onko hän kertonut sinulle, että toimii näin niinkuin väität?
MÄ VIHAAN näitä työtovereita jotka luulee tietävänsä toisen elämästä MUKA jotain.
Usein viikonloppuisin tulee näitä tapauksia, että töihin ei yllättäen päästäkään. Sitten ne soittavat
aina
minulle, että voitko tuurata, kun tietävät mun myöntyvän. En minä syitä kysele, kun tuuramisesta ei työt merkittävästi kuitenkaan lisäänny, mutta palkka tuplaantuu. :)
Luulin kursivoivani tekstin, mutta sehän muuttikin sen lainaukseksi. Noh, jatkuu.
eikä silti suostu menemään lääkäriin. Mahatauti ajoittuu AINA pe iltaan, jos la ja su olisi työvuoro.