Kerro jokin hauska harrastusvinkki tuoreelle aidille. Muskari ja vauvauinti ovat niin tavallisia, mita muuta nykyisin on tarjolla?
Mitä harrastusta suosittelet? Mistä niin vauvasi kuin sinä olette tykänneet.
Kommentit (6)
Tai elokuvissa, kuntosalilla, aloittaisit jonkun kielen alkeiskurssin...?
Vauvamuskarit ja uinnitkin on vaan vanhempia varten loppujen lopuksi.
Itse menin tuohon vauvahierontaan, ja kivaa oli. Vauvajoogaan menin, koska menin raskausjoogaan, ja jatkoin vain tunteja saman ohjaajan kanssa ja vauvan kanssa. Me käytiin myös uimassa lauantaiaamuisin. En ole muskarityyppiä, nyt mummi vie taaperokerhoon kerran viikossa. Kävelin vaunujen kanssa, joskus kaverin kanssa, useimmiten yksin. Ei kai niitä harrastuksia hirveästi ole vauvoille ja äideille.
Hanki oma elämä ja harrastukset, pysyy pääkin vähän paremmin kasassa. Ei sinua tarvita paikalla ihan joka jumalan hetki.
Vierailija:
Vauvamuskarit ja uinnitkin on vaan vanhempia varten loppujen lopuksi.
käydä vaunulenkeillä ja joskus pyytää muita mammoja vauvoineen kylään tai ihan vaan toisia aikuisia kahville. Vauvalle riitti äitin lorut ja leikit, kumma kyllä.