Minkälainen on tuntemasi kalat?
Kommentit (6)
eroja löytyy, särki on ruotosempi. Järvikalat on terveellisiä, toki myös merilohi on taas maukkaampi ja sisältää runsaasti D-vitamiinia.
Olemme kaikki tietyllä tavalla herkkiä, pidämme kaikesta kauniista (erilaisesta taiteesta jne), rakastemme eläimiä ja läheisiämme, suutumme helposti ja lepymme yhtä nopeasti.
alkoholisteja emme ole =)
Lapsirakkaita kaikki.
Saanut sakkoja pahoinpitelystä, jopa oman avovaimonsa pahoinpitelystä. Päihderiippuvaisuuteen taipuvainen. Luova, kekseliäs ja kätevä, pääsisi pitkälle jos ei olisi niin laiska. Erittäin vastuuton. Mukavaa seuraa ja pidetty seuramies.
tietääkseni eivät osaa edes puhua.. VAIN tyhmät uskoo horoskooppeihin.
En ole tunteiden reipoteltavissa vaan viihdyn jalat tukevasti maan kamaralla. Luen paljon ja monenlaista. Pidän kaikesta kauniista mutta sisustaminen ei minua pahemmin kiinnosta enkä juuri koskaan osta mitään koriste-esineitä, taidetta tai vastaavia. Olen empaattinen ja välitän aidosti ystävistäni mutta en todellakaan kanna harteillani puolen maailman suruja niinkuin kalojen väitetään tekevän. En ole sen enempää eläin- kuin erityisen lapsirakaskaan vaikka omia lapsiani toki rakastan enemmän kuin elämääni. Olen hyvä organisoimaan asioita.
T: epätyypillinen kala?
kauneutta rakastavia, oikeudenmukaisia, luottaa vaistoihinsa