Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

3-vuotiaalla neljättä päivää korkea kuume, 39C.

Vierailija
31.01.2008 |

Valittaa välillä mahaansa ja yskää on myös, mutta ei nuhaa. Mikähän on?

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
01.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Alkoi vatsakivulla, oksensi kerran. Joten influenssaa veikkaisin.

Vierailija
2/7 |
01.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

joka usein alkaa monen päivän kovalla kuumeella ja sitten vasta tulee flunssaoireet. Meidän päiväkodissa käynyt koko ryhmän läpi. Poikani oli koko viime viikon kotona ja kuume nousi 40 monena päivänä. Pediatrilla käytimme, mutta ei ollut huolissaan koska kyseistä pöpöä tosiaan liikkeellä. Nyt toinen lapsi kipeänä. Ei ole innfluenssaa, meidän kaikki rokotettu. Tautiin liittyy herkästi rajuja jälkitauteja, esim. keuhkokuumetta, joten kannattaa tarkkailla vointia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
02.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja kuume kesti kuusi päivää.

Vierailija
4/7 |
31.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Terveysneuvonnassa sanoivat että on liikkeellä kuumetauti, jossa kuume on korkea monta päivää.

Vierailija
5/7 |
31.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

kolmevuotiaalla nyt kolmatta päivää korkea kuume (1-2 päivinä yli 39, tänään 38) ja kova yskä. Voi periaatteessa hyvin, joten en vie vielä lääkäriin. Valitti kipeitä jalkoja, joten vois olla influenssa (lihaskivut, korkea kuume).

Vierailija
6/7 |
31.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapsilla melkein viikon kuumetta 38-39 astetta, yskää ja vatsa pari ekaa päivää hiukan kipeä ja ripulilla. Nuorimmaisella tuli kuumeen laskemisen jälkeen kova nuhakin, mutta vanhimmalla ei juurikaan nuhaa. Minä ja mieskin sairastuimme ja olo on ollut todella kurja. Influenssaa ei ollut (minulta otettiin testit) ja toivon todella, että siltä taudilta nyt vältyttäisiin, kun tämäkin pöpö on ollut sen verran rankka.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
31.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Veikkaisin influenssaa. Meillä lapsilla viikon kestänyt kuume. Välillä laskee, mutta joka päivä jossain vaiheessa on ollut kuumetta 38-39. Yskää, ripulia lisäksi. Täälläpäin paljonkin liikkeellä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän kuusi