Miten mä en löydä enää kirppiksiä jossa olisi edulliset hinnat?
Yksi pikkuautokin joka oli vielä ihan kulunut maalipinnalta maksoi 2¿, kaupassa huomasin saman auton joka maksoi 1,80¿.
Kommentit (3)
Koska hinnoittelu on ihan mitä sattuu oli sitten kyseessä yksityiset myyjät tai uskonnolliset tahot, paitsi uff on mun mielstä kallis kautta linjan. Eli yksi tavara voi olla saman hintainen kuin uusi tarjouksessa ja toinen sitten naurettavan halpa löytö.
Nyt pitäisi käydä pöytää kysymässä ja olen hintoja miettinyt jo kamoille. Tuntuu pilkkahinnoilta verrattuna muihin kirpparihintoihin, mutta uskon, että kama menee kaupaksi ja sehän on tarkoituskin. Ei ole ketään kenelle antaa siistejä lastenvaatteita, legoja ym. kunnon leluja ja tuplarattaatkin pitäisi myydä.
Joskus ei tiedä pitäisikö itkeä vai nauraa kun tosi vanhoja Carenan matkarattaita myydään 75 eurolla. ym. vastaavaa hinnoittelua.
saman myös esim tiimarissa