Suosittele tosi hyvaa ihonhoitosarjaa: puhdistus, kasvovesi ja kosteusvoide! Olen harkinnut Acoa, Cliniquea ja Biothermia. Olen 35 v.
Kommentit (16)
puhdistusvaahdolla ja päivävoiteella. Muuta en enää suostu naamaani laittamaan ja ikää mulla 28v.
Mulla samanlainen iho kuin sulla ja ton merkin löytäminen on auttanut huomattavasti...
LactoLine Kasvopesu. Saa marketeista, maksaa n. 3 euroa. Riittoisa pumppupullo. Kun hankkii sellaisen tuoksuttoman peruspuhdistajan, voi sitten satsata voiteeseen enemmän.
Mulla tosi arat silmät eikä juuri mikään sarja käy. Tuo on ainoa mistä voin käyttää myös silmänympärysvoidetta. Todella laaja valikoima sekä hajulla että ilman... Monen vuoden kokeilun jälkeen vihdoin löysin täydellisen itselleni. Suosittelen!!!
Minulla on ehkä vähän samanlainen ongelma, ja ongelmani katosivat Biothermin Biosource -puhdistusmaidon ja kasvoveden ansiosta. Tuota löytyy sitä vaaleanpunaista, vaaleanvihreää ja varmaan valkoistakin pulloa, niistä valitse ammattilaisen kanssa jokin. Minulla on tuo vaaleanpunainen Biosource, se on ollut rauhoittava, iho ei kiristele, on aina sopivan kosteutettu ja suorastaan hehkuu. Tämä sarja ei myöskään tuoksu yhtä voimakkaasti kuin muut ns. merkkisarjat.
Vierailija:
Ikää nyt 34v, ja kolme vuotta sitten sain ihoni kuntoon ekaa kertaa sitten teinivuosien (juu, mulla ei ollut teininä huono iho).Ihana kosmetologi opasti mua ihonhoidossa, ja avainsana oli kosteutus, kosteutus ja vielä kerran kosteutus! Vaikka mulla oli rasvaisuuteen taipuvainen pintakuiva sekaiho, niin puhdistusemulsioksi ja kasvovedeksi kosmetologi suositteli normaalin/kuivan (ja vielä miel. herkän) ihon tuotteita. Päivävoiteeksi sekaihon kosteusvoide, talvella täyteläisempi ja kesällä kevyempi, yövoiteeksi normaalin tai sekaihon voide. Lisäksi kuorinta kerran viikossa, ja kosteuttava naamio kuorinnan jälkeen. (Ja ihonpuhdistus kosmetologilla keväisin ja syksyisin... mutta oon käynyt vain syksyisin kun oon aina niin pienissä rahoissa.)
JA HEMMETTI! TOI TOIMI! Nykyisellään iho on heleä ja kirkas, rasvaisuus pysyy kurissa ja pinta ei kiristä! Ja mikä parasta: näppyjä tulee enää pms-aikaan :) Entisestään tilanne parani puolisen vuotta sitten, kun lopetin pillerit: silloin katosi röhelöinen punoittava kohta leukapielestäni, oli ollut siinä vuosia!
Tuotemerkkeinä mulla on ollut pitkään Roc (apteekit, ja jotkut kempparit), ja sitten ihan kotoisasti Lumene. Molemmat toimii, kunhan noudattaa noita ihotyyppijuttuja.
Olen alkanut epäilemään että itsellänikin olisi sinun tyyppinen iho. Ikää kylläkin 23v. Iho on näin huono nytten niin miltä se näyttää sitten vanhempana. En uskalla edes ajatella.
Onko oikeasti hyvä? Puhdistaa mutta ei kuivata? Löytyykö kasvovesi myös?
viva-voide teki minusta hetkessä riippuvaisen ja nyt koko sarja käytössä. En ole eläissäni käyttänyt yhtä hyvää sarjaa -- ihmiset ihmettelevät hehkeyttäni ja itse olen ihan innoissani. Kallis on muttei tolkuttoman. Saa vain Stockalta High care centeristä, voide maksaa 56 ¿, puhdistusaine ja kasvovesi yhdessä 23 ¿, tehotipat 40 ¿ ja kuorintavoiden 28 ¿. Suosittelen ihan todellä lämpimästi -- hae vaikka voidenäyte niin tiedät kolmen päivän päästä mistä puhun :)
Itse käytän punaisia putsareita ja vihreää päivävoidetta. Ikä 33.
27-vuotiaalle rasvaiselle iholle ja sen laiskalle omistajalle on sopinut tosi hyvin Dr. Hauschka. Aamuisin puhdistusvoide, kasvovesi ja rasvaisen ihan öljy, illalla taas puhdistus ja vesi. Helppoa ja vähentää ihon kiiltoa. Mainituista sarjoista varman halvin.
on tuotteissa hyvä valinnanvara. Ehkä kannattaisi kysyä kosmetiikkaosaston myyjiltä, aika monella on jonkinlainen alan koulutus, joka sisältää myös jonkinlaista " ihotuntemusta" . Henk. koht. olen aina ollut tyytyväinen saamaani opastukseen.
saattaisivat vaikka lähettää näytteen -- en ole kuunaan käynyt paikassa, jossa olisi parempi palvelu.
Kutonen -- kävi juuri kuorimassa kasvot
Mitkään rasvaisen ihon tai epäpuhtaan ihon tuotteet eivät ole sopineet, ne vain pahentavat ongelmia. Kovin monimutkaista hoito-ohjelmaa en haluaisi.
Ikää nyt 34v, ja kolme vuotta sitten sain ihoni kuntoon ekaa kertaa sitten teinivuosien (juu, mulla ei ollut teininä huono iho).
Ihana kosmetologi opasti mua ihonhoidossa, ja avainsana oli kosteutus, kosteutus ja vielä kerran kosteutus! Vaikka mulla oli rasvaisuuteen taipuvainen pintakuiva sekaiho, niin puhdistusemulsioksi ja kasvovedeksi kosmetologi suositteli normaalin/kuivan (ja vielä miel. herkän) ihon tuotteita. Päivävoiteeksi sekaihon kosteusvoide, talvella täyteläisempi ja kesällä kevyempi, yövoiteeksi normaalin tai sekaihon voide. Lisäksi kuorinta kerran viikossa, ja kosteuttava naamio kuorinnan jälkeen. (Ja ihonpuhdistus kosmetologilla keväisin ja syksyisin... mutta oon käynyt vain syksyisin kun oon aina niin pienissä rahoissa.)
JA HEMMETTI! TOI TOIMI! Nykyisellään iho on heleä ja kirkas, rasvaisuus pysyy kurissa ja pinta ei kiristä! Ja mikä parasta: näppyjä tulee enää pms-aikaan :) Entisestään tilanne parani puolisen vuotta sitten, kun lopetin pillerit: silloin katosi röhelöinen punoittava kohta leukapielestäni, oli ollut siinä vuosia!
Tuotemerkkeinä mulla on ollut pitkään Roc (apteekit, ja jotkut kempparit), ja sitten ihan kotoisasti Lumene. Molemmat toimii, kunhan noudattaa noita ihotyyppijuttuja.
Avenen on mun ehdoton suosikkini. Loistava hinta-laatusuhde ja hyvät tuotteet.
Olen 40v.
Ja suosittelen. Kerran kun laittanut tuota Chanelia naamaansa niin ei muuta enää halua laittaakaan...