Keksisikö joku jotain postitiivista Etiopiasta?
Tarvitsisin yhteen tehtävään, mutta lyö tyhjää. Historia ja kulttuuri ovat kiinnostavia ja pitkiä, siinä kaikki, mitä näin tiistaiaamuna tulee mieleen.
Apu kelpaisi, jos jollakulla olisi tarjota. :)
Kommentit (12)
ei nakata hukkaan samoin kuin täällä...?
sivistystä riittää.
Ja sieltä tulee tosi kauniita ihmisiä!
tulisi vaalia auttamalla heitä oikein.
Rastafarit eivät liity millään tavalla Etiopiaan. Sama juttu kuin jos suomalaiset alkaisivat väittää että keisari Akihito on heidän jumalansa.
Mutta se taas ei liity Etiopiaan millään tavalla. Jim Jonesillakin oli Guyanassa Kansan Temppelinsä kaupunki mutta ei se tee guyanalaisista Kansan Temppeliin uskovia.
mutta se ei silti liity mitenkään tämän maiden asukkaisiin. Esimerkiksi rastafarit pitävät kuninkaanaan henkilöä jolla ei ollut mitään tekemistä rastafarien kanssa.
No ei todellakaan ole vaan Länsi-Afrikasta!
Vaatteet esimerkiksi kansallisasu nätti.
Etiopia on paljon muutakin kuin nälänhätää.
Kannattaa käydä adoptiosivustojen linkeistä katsomassa.
Sääliksi käy tuo tyhmyys. Koska saatte tietokoneen päälle, niin oletan, että olette siis juuri riittävän älykkäitä ymmärtääksenne miten tyhmiä olette.
Ei ole varmasti elämä herkkua.
siirtomaavallan hallussa. Yksi maailman vanhimmista valtioista. Maailman vanhimpia kristinuskoisia valtioita.
Loistavia juoksijoita :DDDDDDDD