Jos saisitte palata omaan menneisyyteenne, niin mihin aikaan palaisitte?
Itse ehdottomasti ensirakkauden kainaloon, olisi nuori ja onnellinen ilman huolta huomisesta;)
Kommentit (10)
Osasin uida, mutta heikosti. Uin selkää kohti järvenkeskikohtaa. Äkkisyvässä olin hukkua. Kunpa olisinkin.
EI olisi maailma mitään menettänyt...
... noin 27 vuotiaaksi ja haluaisin että lapsien suhteen tilanne olisi nykyinen eli yksi jo ja toinen tulossa. Nyt pikku-kolmonen jäänee haaveeksi jo iän takia... :(
Vierailija:
Palaisin siihen aikaan kun menin yläasteelle. Oli aivan ihanaa siitä eteenpäin. :) Vapaa, ystäviä, ' mies' sekoiluja ja ennen kaikkea hauskaa.Noh, ehkä sekin vaikutti siihen että se aika oli niin ihanaa kun en mikään neiti rumuus ollut. :) Ihania haasteita oli kaikki mies-jutut. ;)
Se oli ihanan vallatonta ja vapaata, murrosiän oikut jo takana. Menestystä tuli monella rintamalla, harrastuksissa, koulussa sekä poikien kesken. ;-)
Olisin ihonalaiseni kanssa onnellisesti yhdessä enkä naimisissa paskiaisen kanssa .
...vuosiin 93-97. Elämä oli ihanaa. Rakkaus kukoisti ja opiskelijan elämä oli yhtä juhlaa! Suurin ongelma oli et ostaako jäljellä olevalla kympillä kaljaa vai kaljaa... =)
Opiskelisin ammatin toisin, en jäisi lepäämään laakereilleni. =)
Ihanaa yhteishenkeä, bileitä...toinen mahdollisuus olisi ehkä vuoteen 1998, olin juuri heittänyt ääliöpoikaystäväni pihalle, asuin yksin, hyvä työ ja hyvä palkka, olin sinkku, kaunis (?) ja menestyvä monella tapaa, rahaa riitti, bileitä, juhlia ja perässä roikkuvia miehiä :-)
Palaisin siihen aikaan kun menin yläasteelle. Oli aivan ihanaa siitä eteenpäin. :) Vapaa, ystäviä, ' mies' sekoiluja ja ennen kaikkea hauskaa.
Noh, ehkä sekin vaikutti siihen että se aika oli niin ihanaa kun en mikään neiti rumuus ollut. :) Ihania haasteita oli kaikki mies-jutut. ;)