JAAHA, kyllä meni maku tohon Paakkaseen! Prkl*
Kyllä olen Saimin puolella, kuulin äsken tuon mitä Paakkanen sanoi ja mitä Saimi sanoi siinä eilisessä ohjelmassa...
Paakkanen antanut PORTTIKIELLON koko tuotantotiimille...
Eli tarkottaa sitä että Paakkasen mielestä KAIKKIEN tarvis tykätä siitä jokapoikapaidasta.
Juu mun mielestä se on ihan hieno ja ne uudet on kanssa kivoja mutta esim mun miehelle en ikinä sellasta ostais, ensinnäkin se ei sovi sille ja se ei siitä tykkää. aNTAAKOHAN pAAKKANEN NYT MUN MIEHELLEKKIN PORTTIKIELLON SEN LIIKKEISIIN?
Kommentit (11)
Ei työntekijä voi haukkua työnantajansa tuotteita televisiossa! Ihan oikea päätös Paakkaselta.
ja ei, en nähny kyseistä ohjelmaa, jotenm en tiedä miten nousiainen on kommenttinsa sanonut. mutta anna nyt porttikielto jollekin johonkin liikkeeseen, sen takia että se ei pidä jostakin sun tuotteesta.
saisin varmasti potkut jos julkisesti tv:ssä haukkuisin työnantajan tuotteen, vaikka ihan eri alalla ollaankin saimin kanssa
ymmärryksen.
Vierailija:
Kyllä fudut tulis aika monesta duunipaikasta, jos menis telkkariin haukkumaan tuotteita
olisi päättynyt vastaavanlaisiin julkisiin kommentteihin! Todella tökeröä sanoa noin ja lisäksi ohjelma ei varmaankaan ole suora eli tuottaja olisi voinut harkita kommentin näyttämistä. Porttikielto on tietty vähän jyrkkä keino, mutta kyllä minäkin olisin ottanut asian aika henkilökohtaisesti.
Vaan täällä kulissitasa-arvon maassa joku voi puhua sananvapaudesta. Joo se on Saimillakin, mutta järjen käyttö mielipiteensä ilmaisussakin olisi ihan jees. Miten uskottavaa olisi Saimin mannekeeraaminen ja myynninedistäminen, jos kaikki tietäisivät hänen mielipiteensä paidasta? Väistämättä ajattelee, ettei hän ota koko Marimekkoa todesta muutenkaan.
Kenen tyhmän baariapulaisen tulisi mieleen sanoa telkkarissa, että meidän baarissa on niin huonot ja pienet viinerit, että minä en niitä syö. Ei yhdenkään. Kyllä siitä porttikielto lävähtäisi.
Olen aivan riittävän kauan joutunut häntä kuuntelemaan työni puolesta. Kerrankin jouduin istumaan muotimessujen juhlanäytökseen hänen ja hänen hännystelijöidensä eteen. Kyllä meni nautinto siitäkin tilaisuudesta välittömästi, kun jengi näitä pilvessä hilluvia, itseään täynnä olevia ääliöitä, (jotka eivät edes tienaa todellisuudessa mitään) oli mölisemässä takana.
Onneksi pääsin pois koko muotialalta, joka on läpeensä mätä ja pienten piirien surkastuva ala Suomessa. Nykyisessä työssäni sentään liikkuu isot rahat eikä tartte kuunnella mitään sössöttäviä idiootteja.
...lapsenomaisin sanakääntein yhden hyvän työnantajansa menestyvimmistä tuotteista. Soittelee sitten itkien perään. Mitähän mahtoi Saimin verenkierrossa surrata haastattelussa?