Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Seksi
WANTED: Tiplu. Isän kuolema poiki pehmoleluongelman
18.04.2007 |
Puolisoni ja lasteni isä menehtyi yllättäen ja äkillisesti viime syksynä. Esikoisemme on 7-vuotias. Syntymästään asti pojalla oli unileluna Stockalta 1999 ostettu plyysinen oranssin värinen, n. 15 cm " pituinen" pehmoankka, jolla on keltainen nokka ja jalat, täytteenä jonkinlaista raetta. Tiplulla oli lisäksi aika pienet oranssit pehmosiivet. Rakas " Tiplu" katosi isän kuoleman aikaan syksyllä. Nyt poika ei tahdo saada unta ilman Tiplua.
Sattuisiko kukaan tietämään, kenen tekemä pehmoankka on - eli mistä sellaista voisi tiedustella - ja saisikohan niitä vielä jostain. Stockalta eivät tienneet.
Tiedonmuruista kiitollinen
Kommentit (2)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Seksi
Toinen taitaa olla ihan samanlainen kuin teidän Tiplu, mutta siitä emme voi luopua. Siinä lukee Happy horse product, Holland ja löysinkin firman nettisivut:
happy.horse.plushanimalshop.com
Toivottavasti tästä oli jotain apua!