pääseekö muut 2+.an sivuille
Kommentit (15)
Äsken näkyi, että siellä on huoltokatko, arvion mukaan sinne pääsee vasta klo 14
:/
Törkeetä!!
Joutuuks täs sit tekemään kotihommii kun ei palstalle pääse :/ :D
Sivulla sanotaan selkeästi, suomen kielellä, että siellä on huoltokatkos, joka kestää klo 14 asti. Niin eikös plussalaiselle iske paniikki ja täytyy jostakin kysyä, että pääseekö muut sinne!?!?
No, mitä mä oon plussalla käyny, siellä ei älykkyydellä, saati ihan tavallisella maalaisjärjellä juhlita. Harvinaisen idioottia porukkaa...
Saamari toisten kurkussa ku mitkäkin
murkkuikäset kakarat, kyllä aivan niin.
Tässäkin viime päivinä oon seurannu teidän "keskustelujanne". Otetaan yksi ihminen hampaisiin ja riepotellaan häntä niin kauan, ennen kuin keskustelu poistetaan. Jolloin aloitetaan uusi haukkumisketju. Sitten kikatellaan. Lapsellista touhua.
kyseinen teksti tulee esiin vasta jos painat keskustelu nappia. Jos kirjoitat vain että kaksplus.fi niin silloin se herjaa pelkästään virhettä.
Ja että idioottia *nauraa* lol kattois vaan tätäkin porukkaa täällä. Saamari toisten kurkussa ku mitkäkin
murkkuikäset kakarat, kyllä aivan niin.
Ei se juttujen taso täälläkään kovin loistelias ole. Enemmän törkeyksiä ja idioottimaisuuksia ladellaan esim lapsensa menettäneelle tms. Plussalla ainaskin kontrolloidaan enemmän sitä paska puheen määrää.
Saamari toisten kurkussa ku mitkäkin
murkkuikäset kakarat, kyllä aivan niin.Tässäkin viime päivinä oon seurannu teidän "keskustelujanne". Otetaan yksi ihminen hampaisiin ja riepotellaan häntä niin kauan, ennen kuin keskustelu poistetaan. Jolloin aloitetaan uusi haukkumisketju. Sitten kikatellaan. Lapsellista touhua.
Kikattellaan? missä *naurahdus* Idiootteja toki siellä riittää mutta tasokkaampaa ja fiksumpaa se keskustelu silti on siellä kultsu hei kun täällä.
Otetaan esimerkiksi toi lapsensa menettänyt ketju. Tai monia muitakin täällä on semmoisia. Ja jos se 2+ on niin huono paikka niin miksi monet av-laiset(plussa termillä aivot vapaalla) tulee sinne?
silloin tällöin aiheuttaa läppärin jumittumisen täysin.aina.
Kikattellaan? missä *naurahdus* Idiootteja toki siellä riittää mutta tasokkaampaa ja fiksumpaa se keskustelu silti on siellä kultsu hei kun täällä.
Meilä on hieman eri käsitys tasokkaasta keskustelusta. Jos otetaan esimerkiksi toi lapsettomuushoito-keskustelu. Olisiko plussalla mahdollista, että keskustelijat todellakin perustelisivat mielipiteitään ja pohtisivat myös toisen mielipiteitä, eivätkä teilaisi niitä suoraan? Ei olisi. Plussalla kukaan ei edes avaisi moista aloitusta, koska siihen ei oikein saisi yhtään hymiötä ja halausta lisättyä. Olkoon av välillä kuinka typerä ja ahdasmielinen, täällä on sentään ajatuskykyisiä ihmisiä. Sitä paitsi parhaat naurut saan av:lla, plussalla en vielä ole todella älykästä hauskaa nähnyt.
Pakko silti plussalaisena myöntää, että viime päivinä siellä on ollut vähän outo meininki. :/ MUTTA, niin on täällä vauvallakin.
Mulle se on herjannut jo varmaan alkuviikosta asti, että huoltokatko. Arvioitu katkon aika 1-2 tuntia. Kohta ollut jo viikon, että sinne ei pääse. Ikävää,kun meillä siellä oma kerho, ja ihan riippuvainen kaverien kuulumisista.
sieltä bannattu vai miten se termi meni.
Mutta ei sinne pääse sitten ketään muukaan...
ja tosta iänikuisesta kiukuttelusta,kumpi on pahempi vauva vai plussa ni molemmat porukat ihan naurettavia.täällä ei edes oo ketään kirjautuneita koskaan kirjottelemassa "omalla nimellään" vaan pelkkiä vierailijoita ja plussalla taas on se legendaarinen sisäpiiri,johon pääsee kun on päivittäin palstaillu viis vuotta ja riittävän vivahteikkaasti jaksaa kertoa muille päivän kokkauksistaan ja päivitellä mitä näki kaupassa ja samaan syssyyn peräänkuuluttaa jotain maalaisjärkeä.pitää olla mukava mutta pisteliäs ja hokea,että mitään sisäpiiriä ei ole olemassa.. perseestä molemmat mut minkäs sille voi..hauska teidän juttuja on molemmissa paikoissa nauraa kun osaatte todistaa sen,et naiset on tyhmiä ja toisillensa pelkkiä hyeenoita..
*voimahali*
Pakko silti plussalaisena myöntää, että viime päivinä siellä on ollut vähän outo meininki. :/ MUTTA, niin on täällä vauvallakin.
Itse olen pääsyt sinne hyvin koko ajan.Paitsi en tietenkään nyt.Googlen kautta menen.
Mulle se on herjannut jo varmaan alkuviikosta asti, että huoltokatko. Arvioitu katkon aika 1-2 tuntia. Kohta ollut jo viikon, että sinne ei pääse. Ikävää,kun meillä siellä oma kerho, ja ihan riippuvainen kaverien kuulumisista.
Itse olen pääsyt sinne hyvin koko ajan.Paitsi en tietenkään nyt.Googlen kautta menen.
Lainasin tuossa äsken näköjään väärää teksitä :(
jonka arvioitu valmistumisaika on kello 14.01.
Noin siellä lukee.