Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Juhlat 10-vuotishääpäivänä, mutta millaiset?

Vierailija
14.06.2008 |

Hakutaan siis juhlia ihan isosti 10-vuotishääpäivää. Aikanaan häissämme oli n. 60 henkeä. Jotain vastaavan kokoista tai vähän pienempää ajattelimme nytkin. Rahaa on käyttää ihan riittävästi :). Mutta pitäisi keksiä joku kiva, mutta ei mikään korni idea, millaiset juhlat järjestää. Ajatuksia?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
14.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

vihkivala kirkossa ja juhlat kotona tai vaikka siellä ensimmäisessä hääjuhlapaikassanne.



Yksi kallis ja kiva idea olisi myös vuokrata joku laiva. Siis sellainen sisävesialus ja kutsua vieraat risteilylle kauniista maisemista nauttimaan ja syömään hyvin.



Oli juhlat minkälaiset vaan, niin vositte koota menneestä 10 vuodesta valokuva-albumin. Teidän perheen asunnot/autot/harrastukset/lemmikit/lapset yksissä kansissa.

Vierailija
2/2 |
14.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuo laivan vuokraaminen on tosi hyvä idea! Kuin myös albumi. Kirkkoon ei haluta toistamiseen, on vähän turhan muodollista.



Lisää ideoita.



ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi viisi kolme