JIHUU! saatiinpas vakuutuksesta rahat takaisin! :)
Tosiaan tammikuussa täältä kyselin neuvoa ja kokemuksia, kun ennenaikaisten supistuksien rv25 jouduttiin lomamatka perumaan lääkärin kehoituksesta. niin ei vaakuutus olisi ensin korvannut mitään(vaikka toisin mulle " lupailivat" ), niin piti tehdä sit reklamaatio kuluttajavakuutusjuttuun ja me oltiin ihan varma, että eivät mitään korvaa, ku ei mitään koko asiasta kuulunut. Niin tänään tuli kirje, jossa kertoivat vaan kylmästi että korvaavat matkan(ei siis mitään anteeksipyyntöä tai tms) mutta pääasiahan oli, että rahat saatiin takaisin! :)
Niin nyt niin onnellinen asiasta, kun tunsimme todellakin, että meitä oltais kohdeltu väärin, mutta oikeus toteutui ja eipähän mennyt hukkaan sekään työ, että saatiin rahat takaisin!
Kiitti kannustuksista ja muista, mitä muilta silloin sai!
Aurelia rv38+6
Kommentit (2)
Ja onneks olkoon. Kyllä se taistelu kannattaa vaikka se tympäseekin. Ainakin mua.
Onneksi olkoon positiivisesta päätöksestä!
Ite oon oppinut et kyllä vaan kannattaa kysyä monista päätöksistä esim kuluttajasuojasta ja vastaavilta tahoilta. Ite saanut ns oikeuden tapahtumaan muutamaan otteeseen sitä kautta.
Ei pidä tyytyä kaikkeen,jos se omasta mielestä ei oo reilua. Yrittää kannattaa aina,se ei yleensä maksa mitään mut voi tuottaa reilustikin,niin kuin noissa lomamatkajutuissa!
Hyvä,hyvä! :D