Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kumman kietaisupeiton valitsen

21.05.2006 |

Hip hei,



Mitä mieltä olet, kumman ottaisin, ja perustelut?

Tämän

http://www.nettiemo.fi/verkkokauppa/product_info.php?cPath=112&products…

vai

http://www.pompoli.net/product_info.php?cPath=167&products_id=644



Onko jollain kokemusta näistä? Jos on, kommentteja!

-Tuplakeijut ja jo tuskistunut mamma

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
21.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ehdottomasti Snug as a Bugi. Perustelut: näin ja ostin yhden lapsimessuilta. Snugissa on kiinteä huppu, upeat värit ja tarralla kiinnitettävä lieve. Esteetikkona olen aivan rakastunut punaiseen Snugiin - miksi äp-vanupuvut ovat niin itäeurooppalaisen näköisiä? Tuo Toes taas näyttää olevan aivan pelkistetty ilman mitään viimeistelyjä ja hintaakin on paljon enemmän.



Mietin jonkin aikaa myös Lodgerin toukkakotelon hankkimista, mutta isäntä tykkäsi, että EI. Onko jollain Lodgerin wrappia?

Vierailija
2/7 |
21.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Perustelut: koska isäntä antoi hyväksyntänsä. Hän se meillä hankinnat rahoittaa :D Saan sentään valita värin. Mutta kun on niin vaikea päättää. Pitäiskö olla hempeä pastelli vai repäistä jokin räväkkä katseen vangitsija?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
21.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

meille on tulossa kesällä perheenlisäystä. Lodgerit näyttivät minusta aika hankalilta käyttää, remelit pitää pukea halkioista läpi. Eikä kahden moisen hintaisen ostaminen ole edes kukkarolle ystävällistä.



Kiitti kommenteista, viestiketjussa.

Vierailija
4/7 |
21.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Katsoin tuota Snug as a bugin kuvaa, ja siinä kaukalovyöt on puettu peiton päälle. Saako niitä myös peiton sisälle, sillai että vauvan kädet jää pieton suojaan? Velhamatooma, onko tietoo??

Vierailija
5/7 |
21.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä vyöt saa peiton alle. Eli käärö asetetaan peitossaan kaukaloon, lieve avataan levälleen, vyöt kiinnitetään oikein paikalleen ja lopuksi vöiden päälle kietaistaan lieve kiinni! Noissa kuvissa tod. on aina vyöt päällä, mutta kyllä tepsii sinne allekin. Päällepäin sitten näyttää siltä, että vöitä ei näy ollenkaan.



Ihana nimimerkki sulla muuten :)

Vierailija
6/7 |
22.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nyt se päätös on sitten tehty, meille tulee puuvillaiset snug as a bugit. Kun vielä saisi nämä keijut sinne sisälle ulkoistettua :) Odottavan aika on pitkä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
22.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

http://www.pompoli.net/product_info.php?cPath=167&products_id=663



vai mistä? Mä käsitin niin, että tämä on ihan sama wräppi kuin se fleece, mutta puuvillaisena.