Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

===> Edulliset tukisukat / lentosukat - MISTÄ?

19.05.2007 |

Pitäisi jostain löytää edulliset tukisukat. Turvotus riesana ja neuvolassa suosittelivat kokeilemaan jo josko löytyisi apu sellaisista..



Tiedättekö nettikauppoja tms? Tai sitten Turun alueella edullisia kauppoja?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
19.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ihan Maxista. Ei viralliset raskausajan tmv tukisukat mut hyvin ajoi asiansa. Tukivat kummasti kun seisomatyössä olin esikoista odottaessani. Eli katseleppa eka Prismat, Cittarit, Maxit ym jos vaikka löytyis :)





Kanelinen rv 10+0

Vierailija
2/4 |
19.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Taidan tänään karauttaa Prismaan kurkkimaan :) On muutenkin asiaa kaupoille!



Kiitos vinkistä!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
19.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ostin itse eilen tukisukat Yliopiston apteekista. Maksoivat 12,60e eli olivat minusta kohtuu hintaiset. Sovitin sukkia ja ne vaikuttivat minusta oikein hyviltä. Ovat riittävän tiukat. En meinannut saada niitä mahtumaan illallla turvonneisiin jalkoihin, mutta nehän pitäisikin pukea heti aamusta. Olen ostanut yhdet sukat tavaratalosta, mutta ne eivät olleet riittävän tiukat.



-Nelli

Vierailija
4/4 |
19.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sokokselta ostetuista puuvillaisista lentosukista, jotka kyllä melko pian menettivät tiukkuutensa eli nykyään tuppaavat valumaan nilkkoihin.



Instrumentariumista olen sitten ostanut hieman kalliimmat (en muista tarkkaa hintaa, alle 20¿ kuitenkin) ohuemmat tukisukat jotka ovat olleet vallan mainiot. Alussa pelkäsin että menevät heti rikki kuten kaikki nylon sukkahousut, mutta ovat kestäneet käytössä tosi hyvin jo useamman vuoden.